Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jó megoldás a pala zsindelyezé...

Jó megoldás a pala zsindelyezése vagy cserepeslemezezése?

Figyelt kérdés
2017. júl. 30. 19:57
 1/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Tetőcsere vagy javítás előtt állunk, kockapalát kéne

ledobni vagy betakarni, mert helyenként beázik.


Mennyire jó megoldás a kockapala lezsindelyezése?

Látok szépen feltett zsindelyes tetőket, meg vannak

ragyás rondák.

Kérdés, hogy ez mennyire jó megoldás?


Vagy lelécezni a palát és cserepeslemezt rá?


A cserepezést ha lehet kihagynánk.



Nagyjából 90m2.es tetőteres ház, kettő "kutyaházza"

2017. júl. 30. 20:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Off... amikor mostanában a híreket néztem a tv-be vagy olvastam a neten a viharoknál és ahol főleg jó nagy szél volt ott javába azoknak nem maradt kb semmi tető a fejük fölött ahol cserepeslemez volt.
2017. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a palára ráfedés nem bitumenes fedőanyaggal csak kókler munka.

van aki bevállalja, mert neki ez ugyan úgy pénz, ha ráteszi a cserepes lemezt stb.

ha már tetőre költök akkor legyen normálisan megcsinálva, szerintem.

írtad hogy tetőteres, tehát a szerkezet erősítésre nem nagyon van lehetőség bontás nélkül.

ez esetben tényleg csak valami könnyű fedőanyag jöhet szóba.

amit te zsindelynek hívsz az a bitumenes nehéz lemez, amit ráégetnek a palára.

ha ez mellett döntesz akkor mindenképp megbízható céget válassz, sok referenciával.

ezt a módszert manapság sokan bevállalják, mert gyorsan lehet vele haladni, és hamar pénzhez jutnak.

viszont eddig nagyon kevés helyen láttam ahol meg volt normálisan szakszerűen csinálva.

2017. júl. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3 hoz hozzászólva, a környékünkön van jópár pala ilyen módon újrafedve, már legalább 5-6 éve, eddig mindegyik probléma nélküli, napi szinten látom őket. Előtte viszonylag lassú a pala teljes letakarítása, hogy a bitumenes lemez jól ragadjon rá. Itt aprólékosan levakarták a teljes tetőt, lemosták, és száradás után tették rá.

ha le akarod szedetni a régi palát, akkor számolj vele, hogy az azbeszt alapú és veszélyes hulladékként kell kezelni-lerakni, ami még jó egy költség

2017. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

azért írtam hogy referenciával rendelkező, csak ezzel foglalkozó céggel érdemes csináltatni az ilyen fedést.

egy profi cég nem fogja vakargatni a paláról a mohát meg a zuzmót, hanem egy dízel üzemű gőzborotvával tükör simára pucolják az egész tetőt pár óra alatt.

és ugye a mintás nehéz lemez csak a fedő réteg, alá még kell(enne) égetni homok szórt 4mm-es bitumenes alátét lemezt, ezután kerülhet(ne) csak rá a palaőrleményes fedő réteg.

ezt rengeteg helyen elhagyják, mert plusz költség.

pedig igényesen és tartósan csak így lehet megcsinálni.

én egyébként nem vagyok híve ezeken a "gyors" megoldásoknak, olcsónak se mondanám mert ennek az ráégetős megoldásnak ha szakszerűen van csinálva, csak az anyagára bőven 2500ft/négyzetméter.

ha már héjazat csere akkor minden menjen le, új jó minőségű tető fólia, új lécek szépen síkra hozva, aztán a fedő anyag.

de kinek mire van pénze...

cserepes lemezt meg palára rárakni tetőteres háznál csak egy igazi kókler vállalja be.

meg lehet csinálni azt is normálisan, hogy a vihar ne szedje, csak mint minden ez is egy szakmát igényel.

sokan úgy vannak vele, hogy semmi ördöngösség nincs benne hisz pár csavart kell neki adni oszt' kész. olyan alap dolgokra nem figyelnek, hogy az uralkodó szélirányt se veszik figyelembe, és úgy kezdik el felrakni a táblákat hogy a szél egész évben alá tud fújni a toldásoknál.

vagy hogy az összeeresztéseket megfelelő sűrűséggel lemezcsavarral "levarrják"

a gyártó meghatározza négyzetméterenként hány csavar kell a lefogatáshoz, ennek jó ha a felét szokták csak becsavari, hogy ezzel is spóroljanak a 20-25ft/darab csavar áron.

2017. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!