Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Héra cserépkályhás fűtést ki...

Héra cserépkályhás fűtést ki lehet cserélni konvektorosra? Ha igen mik a feltételek, mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

2018. jan. 19. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az egészben csak a kémény bélelése kerül sokba. 0,3-1,3 millióig.
2018. jan. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És ha ez 3 emeletes társasgáz 1. emeletén van akkor hogy tudom leellenőrizni a ház kéményének állapotát? Lehet hogy mind a 3 emelet kéményét nekem kell kibéleltetnem majd a fűtés váltás miatt?
2018. jan. 20. 09:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a cserépkályha helyére szeretnél konvektort tenni?

Ha igen, először ki kéne deríteni, hogy csak te vagy-e abba a kéménybe bekötve, azt kéményes cég tudja neked elmesélni, utána kéménybélelés végig, ami mind a te költséged, az olyan 300e lesz, utána gázterv, mert változtatsz a nyomvonalon, készüléken, az olyan 100e körül, reméljük, hogy nincs menetes kötés a gázvezetékeden sehol, mert akkor teljes vezetékcsere a mért oldalon (a lakásodon belül), aztán kérdés, hogy a gázművek engedélyezi-e a kéménybe kötött konvektort, mert az az égési levegőt a szoba légteréből nyeri, ha engedélyezi is, akkor állandó keresztmetszetű égésilevegő bevezetést fog előírni ami azt jelenti, hogy ki kell fúratnod a faladat a szobában, így az hűlni fog mint állat.

Szóval szerintem nagyon nagy macera, sok buktatóval.

2018. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor azt hiszem erről le kell tennem :-( Igazából tegnap néztem meg egy eladó lakást ahol ilyen fűtés volt, és ez a fűtésmód volt az egyetlen, ami visszatart a lakás megvásárlásától, de akkor azt hiszem ez bukta. Köszönöm még egyszer!
2018. jan. 20. 16:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2: Minden lakáshoz saját kémény van, tehát igen, a tetőig a Te költséged. Hérához nincsen kibélelve, az 100, de ha benézel a kéménybe a nyílásnál, Te vagy a kéménysepső az éves ellenőrzéskor, akkor meg tudja mondani. A szomszédok és a közös képviselet is meg tudja mondani, ha nem tudsz bejutni bármikor a lakásba, hogy megnézd. Illetve elkéred az utolsó kéményellenőrzési jegyzőkönyvet, abban is benne van.
2018. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"kérdés, hogy a gázművek engedélyezi-e a kéménybe kötött konvektort"


Igen, azt engedélyezik.


"ha engedélyezi is, akkor állandó keresztmetszetű égésilevegő bevezetést fog előírni ami azt jelenti, hogy ki kell fúratnod a faladat a szobában, így az hűlni fog mint állat."


Ezt nem értem. A legtöbb régiépítésű lakásban kéménybe kötött gázkonvektor van vagy kémény

be kötött cirkó, nálam is, és nem tudom hova tenni, amit erről írsz.

Nem a parapettel kevered? Azt már nem engedélyezik, tehát nem lehet kiépíteni.

2018. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a parapetessel keverem, az az égési levegőt kintről szívja, míg a kéményes nem. Az, hogy a régi házakban milyenek vannak csak egy dolog, a gázművek, kéményseprők kis túlzással évente változtatnak a szabályokon. A legutóbbi verzió szerint ha a készülék a szoba levegőjét használja (konvektor/kandalló/cserépkályha/akármi, ami nem zárt égésterű), akkor megszabott, állandó keresztmetszetű égési levegő bevezetőt kell telepítened abba helyiségbe, ahol a készüléked van. Ennek hiányában életveszélyesnek minősítik a kiépítést, nem veszik át/büntetnek/legdurvább esetben értesítik a katasztrófavédelmet, aki piros plombázza a gázórádat.
2018. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
5: nem feltétlen a saját kéménye, a 60-as évektől épült házakban sok a gyűjtőkémény. A közös képviseleteknek az esetek többségében fogalmuk sincs semmiről, mi régi lakások felújításával/korszerűsítésével foglalkozunk, az általános álláspont az, hogy derítsük ki mi, mivel is állunk szemben.
2018. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!