Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha az olajsütőben halat...

Ha az olajsütőben halat sütöttem, boríthatom ki az egész olajat, vagy el lehet valamivel tüntetni a halszagot belőle?

Figyelt kérdés
2008. dec. 6. 19:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy sem egészséges kétszer felhevíteni ugyanazt az olajat, mi mindig csak egyszer használjuk.
2008. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Az előttem szólónak:Jó neked,hogy megteheted.Biztos van elég pénz a kasszában!

A kérdezőnek:Átszűrheted aktív szénen az elvileg elveszi a szagok zömét,de szerintem jobban jársz,ha visszatöltöd az üvegbe,és hűtőben tartva,esetleg fagyasztóban,félreteszed a következö halsütésig.

2008. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Ki ne öntsd! A gyermekeinknek is élni kell vhol. Létezik a DEROLIN nevű háztartási étolajderítő. Tess. beírni a keresőbe!A sütésnél használt étolaj szagtalanítására, regenerálására, újrahasznosítására.1 doboz(500g) elég 22 liter olaj tisztításához és kb 300 Ft-ba kerűl. Geoproduct Kft gyártja. Én a csalán természetvédő egyesülettől veszem.
2008. dec. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
13%

szerintem a halas olajat nem lehet "megmenteni" már, viszont a többit felhasználhatod 2x 3x.

üdv

2008. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Szagtalanít is a Derolin!
2008. dec. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

Első vagyok. Bő olajban sült ételt átlagosan két havonta egyszer szoktunk enni, mert egészségtelen. Jobban szeretem grillezni vagy kevés olívaolajon párolni a húsokat, halat.

Szép dolog védeni a Földet, én is így teszek, mindig a gyűjtőben adom le a használt olajat. Az egészségünk azonban fontosabb, márpedig a többszörösen felhevített napraforgóolajban köztudottan rákkeltő vegyületek képződnek. Gratulálok annak, aki mindehhez még némi szagtalanító vegyszert is hozzáad, mielőtt megeszi/megeteti a gyerekeivel.

2008. dec. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
68%
De jó, hogy idenéztem. Veszek én is ilyen étolajderítőt. :)
2008. dec. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is volt étolajderítőm. Hát gusztustalan dolog. Úgyhogy én is 1x használom. És mi is ritkán eszünk rántott dolgokat. Inkább tepsiben sütök. A fasírt és hal után is mindíg cserélem az olajsütőben az olajat. Egészségtelen a többször újrahasznált olaj. Na most engem is lepontozhattok.
2008. dec. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
69%
nem tudom miért lettem lepontozva, de tessék lássék ha jól esett. erről ennyit
2008. dec. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát, basszus, az eszem megáll, hogy már ilyeneken is vitatkoznak emberek ezen az oldalon! A gyermekvállalás-nevelés témakörben még meg is értem az indulatokat, de hogy egy ilyen egyszerű kérdésre is vitafórum alakul ki, nem gondoltam volna.


Azoknak üzenném, akik a rákkeltő és vegyi anyagokkal meg a mennyire hízlaló és egészségtelen olajban sütött sültekről papoltak, hogy a kutya nem kérdezte, nem életmód fitness wellness témakörben tettem fel a kérdést, majd ha ilyen gondom lesz, Subinorbihoz fordulok!


A természetvédőknek pedig köszönöm a választ, találtam is egy linket a Deolitról és ki is fogom próbálni!


[link]


Ja és kedves rákkeltő anyagokkal riogató válaszolók! Ha vettétek volna a fáradságot, és rákerestetetek volna ti magatok is a neten, láthatjátok, hogy Zeolitot ( azaz 100 %-ban természetes ásványokat ) tartalmaz, NEM VEGYSZER!


Néha okoskodás előtt nem árt utánanézni a másik álláspontjának, mert nem szép dolog anélkül fikázni valakit, hogy megnéznétek, mit ajánl. Hát, én vettem a fáradságot, és megnéztem. És veszek belőle!

2008. dec. 7. 10:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!