Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Járt már úgy más is, hogy...

Járt már úgy más is, hogy egyszerűen ott felejtett valamit a tűzhelyen és hát az odaégett ezért, és rossz szag lett a lakásban?

Figyelt kérdés

Szörnyen szégyellem magam! Magam és a párom előtt is!!!

Már úgy 10-11 óra volt, csak krumplit főztem, megállípatottam, hogy még egy kis idő neki és jó, így vissza is vettem a lángot. Aztán visszamentem a szobánkba (ez is rossz, mert egyenlőre egy szobánkon kívül az egész lakás jég hideg, és így elég elzárt még a konyha a többi résztől, s nem szívesen várom a konyhában dideregve mig megfő a kaja - építkezünk), és hamarosan aludtunk és ELFELEJTETTEM! És ma kelésnél, mi ez a szag!!???

UGye más is járt így??? Egy éve élünk együtt, de mindig nagyon-nagyon kezdőnek érzem magam a főzéssel, mindig mindennel kis bizonytalansággal állok neki.


Kérlek bíztassatok egy kezdő háziasszonyt, mert feladom komolyan, soha nem sikerül jól semmi...

Kösz


2008. dec. 10. 04:46
 1/9 A kérdező kommentje:
korábban mindig úgy fejeztem be a főzést, hogy a gázcsapot is elzártam, de párom azt mondta az nem fontos, de gondoltam, bizti amit bizti! Azt hiszem ezt vissza bevezetem..
2008. dec. 10. 04:47
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Ne légy ennyire szomorú és ne okold magad! Mindenki járt már így, mi is vagy ezerszer felejtettünk ott valamit a tűzhelyen. Anyukámmal is megesett már, nagymamám is odaégetett már ételt véletlenül. Ez MINDENKIVEL előfordul, nyugi!

Lelkiismeretes vagy, látom nagyon zavar téged ez a dolog. De ne ostorozd magad, mindenkivel megesik az ilyen! És nem is a te szétszórtságod miatt van, természetes hogy bemész a szobába nem állsz ott a hidegben ( nálunk is így volt a lakás nagyon hosszú ideig, most lett fűtésünk képzeld) majd nektek is rendbe jön minden és akkor nem lesz gond. természetes hogy elfelejted, hiszen annyi dolog van minden szanaszét van nálatok is gondolom, nincs egy rendes konyhád. Építkezés alatt főleg rendszertelen az egész.

Bárkiből lehet jó szakács, csak idő kell hozzá. Hidd el, sikerülni fog, mindenki így kezdi. Én pl. legalább 4 konyharuhát gyújtottam már fel :))


A gázcsapot pedig mindig el kell zárni!!!

Nem tudom nálatok hogy van, lehet félreértek valamit. Nálunk gáztűzhely van, a palackot pedig mindig elzárjuk. Azt el kell zárni, különben veszélyes!

Először elzárom a palackot, akkor látom hogy kialudt a tűzhely akkor elzárom a tűzhelycsapot is. A gázt kell előbb, hogy lásd elzáródik-e rendesen, ha kialszik a láng akkor jó.

Remélem segítettem, és ne aggódj bele fogsz jönni a főzésbe, ehhez kell pár év, de mindig tanulsz valami újat. A mostani eset miatt pedig ne aggódj, majd kiszellőzik a lakás is és büdös se lesz. :)

Puszi

2008. dec. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
O, persze, elfelejtetted, ennyi. Mindenkivel elofordul, jo hogy nem lett nagyobb baj.
2008. dec. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

:):) Krumplit? Többször is. :( A fazekat is ki kellett dobni úgy leégett. :DDD Pedig nem voltam kezdő de úgy belefeletkeztem más munkámba, hogy ottmarad. Igyekszem csak a főzéssel foglalkozni vagy a konyhában tevékenykedni, hogy ne járjak így többet.

Ez nálatok most nem megoldható a hideg miatt de a tűzzel, gázzal nígyon kell vigyázni!! Ha ott kell hagynod az ételt, állíts be egy vekkert a konyhában ami csörömpölve figyelmeztet. :)))


A főzésnek nincs misztériuma! Néhány alap dolog van amit meg kell tanulni de azt a gyakorlat hozza. A többi azon múlik, hogy szereted-e a jó ízeket, élvezed-e a főzést. Nálunk pl bármilyen állagúra sikerült étel sikeres volt, mert mindig nagyon jóízűre sikerült. Legfeljebb nevettünk, hogy ez már meg, hogy néz ki! :DDDD

Menni fog neked is, mint a legtöbbünknek! :))

2008. dec. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem értem, ha ma reggelig fött, égett azt már tegnap éjszaka érezned kellett volna hogy büdös reggelre már a fazék is égett volna.


amúgy meg kidobod az egészet és késsz. nekünk van füstérzékelönk és van hogy a konyha melletti beindul. :D rossz helyre rakták.

2008. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm, most már nem vagyok, úgy elkenődve a dolgon, de nagyon bosszankodtam... most már én is nevetek, de tanultam is belőle.

NEkünk nem palackos a gáz, rendesen rá van kötve gázvezetékre.

Nem érezhettem este, mert úgy 10-11 körül tettem fel, s már pizsiben néztem meg, hogy mindjár lezárhatom, de ahogy belekezdtem másba, meg aztán el is aludunk, így teljesen elfelejtettem. Reggel 4-kor keltünk, és akkor éreztem a fura szagot, mivel már takarékra vettem, meg túl sokat nem aludtunk, így az edény nem ment kárba, csak lesz mit súrolni...

:-)

2008. dec. 10. 10:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Vekker jó ötlet, köszi!
2008. dec. 10. 10:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi.Én a kutyáknak melegítettem kaját és átugrottam a szomszédasszonyomhoz 1 órácskára.Mire haza értem 7-8cm vastagon égett a kenyér + a maradék a lábas alján.Jó sok szellőztetés, 2 tubus oust, elektromos légfrissítők a konektorba, és 1 hét múlva már nem is érzed a füst szagot.És ne aggódj, még életed során néhányszor elő fog fordulni.
2008. dec. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne légy elkeseredve szerintem a gyakorlott emberekkel is megesik engem is sok minden lelomboz többször főleg,hogy én mindíg újítani akarok.

Az volt a szerencséd,hogy valahogy elaludt a láng alatta és nem égett ki a házatok tehát ebben aza esetben azt kell nézned,hogy jó a rosszban.

Egyébként velem is megesett ilyen csak én gyantát melegítettem és kimentem beszélgetni és már arra szaladtam be ,hogy áll a füst az egész edényt ki kellett dobnom,de a jó megoldás egy pohárba ecetet töltesz és a szagokat megeszi.

Szia

2009. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!