Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tudom eltüntetni a...

Mivel tudom eltüntetni a sárga vízkövet a kádról és a wc-ből? A kádra nem használhatok vízkőoldót. Milyen anyagú lehet és mit használjak akkor?

Figyelt kérdés
Ecetet, fürdőszabai tisztítót és domestost próbáltam, de nem hozza le, a bérleti szerződésben benne van hogy nem vízkőoldózhatom a kádat. Milyen anyagú lehet? Szürke színű, réginek tűnik. Mit használjak rá?
2021. nov. 21. 17:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

fém vagy műanyag a kád?


Talán ezt meg tudod állapítani...

2021. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem műanyag vmi bevonattal.
2021. nov. 21. 17:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ecet is vízkőoldó, hiszen sav.


Ha az nem hozta le, akkor más vízkőoldó se nagyon fogja... Hacsak nem vmi tömény sósav. Azt meg nem csoda, ha tiltja a tulaj...

2021. nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ilyen vízkő-és rozsdaoldó folyadékot néztem, csak nincs információ róla hogy milyen kádra nem használható
2021. nov. 21. 17:56
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

És nem tudod megkérdezni a tulajt...????


Hogy ő mivel pucolta...

2021. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Lehet, az nem vízkő, hanem le van kopva.
2021. nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Akkor csak simán citromozd, ha a papíron vízkőoldótilalom van... (agyatlan egy tulajod van)

Szóval félbevágott citrommal dörzsöld le. De ha az anyagában hulladék akkor semmivel se fogod, mert az UV sárgulás lesz, vagy hugyozástól sárga. Esetleg a víz vastartalmát látod. Innen nem tudni mit nem írtál le.

2021. nov. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A zuhanyfüggöny is sárga, úgyhogy tuti vasas a víz. A tulajt kérdeztem már, de nem kaptam választ.
2021. nov. 21. 20:32
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor semmivel. Hypo kiveszi a rozsdaszínt és szó szerint nem fog látszani (egy ideig) A zuhanyfüggönyt hajítsd ki, vágd a tulajhoz és ácsorgás helyett ülj le a kádba. Ezerszer jobb. Máris nem lesz akkora pára a fürdőben és rájössz, hogy a függöny is egy totálisan fölösleges, szükségtelen vacak.
2021. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Lidlből W5 vízkőoldó a kádra, a wc-be a fekete Domestos! Mi az, hogy nem használhatod?? Miért? Akril és mázas kádakra is lehet használni! Gránit mozsarat, műanyagot is ezzel mosom le, mégsincs nyoma! Kezeletlen réz a kád??
2021. nov. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!