Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Büdös mosogatót hogy lehet...

Büdös mosogatót hogy lehet szagtalanítani?

Figyelt kérdés

Hétvégén kipakoltam a hűtőből mindent ami már nem kell. Volt 1-2 szószos üveg aminek az alján maradt szósz amit már nem akarunk megenni. Ezeket kikotortam, az üveget kiöblítettem, utána hagytam ázni kicsit a mosogatóban. Azóta ezeket ki is dobtam, eltűntek a lakásból. (Tahini és mustár volt az üvegekben.)

A mosogatónk viszont azóta gyötrelmesen büdös, olyan szaga van mint egy lelakott nyilvános wc-nek, borzalmas!


Amit már próbáltam:

- súrolás mosogatószerrel

- súrolás konyhai tisztítószerrel

- súrolás ecetes tisztítószerrel

- súrolás szódabikarbónával

- bedugtam a lefolyót, feltöltöttem az egészet ecetes vízzel, állni hagytam egy darabig, utána kisúroltam

- fertőtlenítős súrolás

+ a biztonság kedvéért körbeszaglásztam mindent, de biztosan a mosogatóból jön a szag


Ezek után még mindig erősen bűzlik!! Amúgy csillog-villog, tisztának tűnik, de rettenetes szaga van. Még nem találkoztam olyannal, amin az első két lépés ne segített volna. :(

Ha ezek nem működtek, akkor mivel próbálkozzak még??


2022. márc. 24. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lefolyóból jön a szag, akkor lefolyó tisztító kellene bele.

Elméletileg a bűzelzáró szifont is le lehet csavarni (ha olyanod van), és kitisztítani, de kissé macerás munka.

2022. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én ezekután szétszedném a szifont és rendesen kitakarítanám. szifon után már mindegy milyen. a túlfolyót s felejtsd el.
2022. márc. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Megpróbálom majd... Mondjuk nekem fura, ha a szifonban van valami elakadva/összegyűlve és ott r0had (gondolom ez tud ott büdös lenni) akkor a mosogatótálca súrolásától büdös tud lenni a kezem? Mert a kezem is átveszi a szagot, ha megpróbálom kipucolni, szóval nekem úgy tűnik hogy maga a tálca a büdös.

Veszítenivalóm nincs, ettől függetlenül majd ránézek a szifonra is.

2022. márc. 24. 13:13
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem zár jól a szifon bűzelzáró része,és a csatornaszagot érzed.

Minden szifon vizet tárol és ez víz zárja el a csatorna szagot. Ha valamiért ez nincs meg akkor akármit önthetsz te bele,mert a csatorna szag mindig fel fog jönni.

2022. márc. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem csatornaszag, azt felismerem.

Ez leginkább valamiféle vegyszeres állott macskasz@rszagra hasonlít leginkább talán.

2022. márc. 24. 13:48
 6/12 A kérdező kommentje:

Ja, meg a mosogató lefolyóba van bekötve a mosógép, és akkor is bűzölög amikor épp megy a mosógép és ereszti le a vizet, akkor elvileg nem jöhet fel a csatornaszag.

(A mosógép totálisan szagtalan minden nyílásánál, nem hiszem hogy abból származna a bűz.)

2022. márc. 24. 13:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Hipó. :)
2022. márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Azt nem szoktunk otthon tartani, mol hygit meg domestost próbáltam. Van különbség ilyen téren?

2022. márc. 24. 13:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen. A hipó az hipó, a többi meg nem! :D Ha magának a mosogatótalcának van szaga, akkor 1 deci hipó és bele max. víz, állni hagyod egy fél napot és örülsz. Ha lefelé van baj, akkor 1-2 üveggel leöntesz neki.
2022. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a túlfolyóba ment vissza a büdös lé. Azt kéne kiáztatni.
2022. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!