Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől nem vág rendesen a...

Mitől nem vág rendesen a láncfűrész?

Figyelt kérdés
Kicsit elfáradt a láncfűrészemen a lánc, ezért most megéleztettem géppel. De amikor ráraktam, szinte ugyanúgy nem vágott rendesen. Néztem a láncot, látszik, hogy volt rajta igazítva. Tartaléknak vettem egy rendes, minőségi Stihl láncot, az aztán remekül vágott, de egy idő mintha az is elfáradt volna. (Egy órát fűrészeltem vele, csak fát ért.)
2022. okt. 23. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Egy óra alatt simán kimehet az éle,ha olyan fát fűrészelsz.
2022. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Talán a láncot is utána kellene feszíteni .Van olajzása ?
2022. okt. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg félrekopott a vezető!
2022. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2: van olajozás, a lánc is meg lett rendesen feszítve.
2022. okt. 23. 14:49
 5/12 A kérdező kommentje:
3: Az lehet. Viszont úgy látom, hogy a vezetőt is igazították valamennyire, de ezek szerint nem volt hatásos.
2022. okt. 23. 14:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Milyen fajta vezető van rajta és mennyit volt használva?
2022. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6: Gyári Einhell 406 mm-es vezető. Kb. egy hete vettem újonnan.
2022. okt. 23. 17:52
 8/12 A kérdező kommentje:
6: Jah, azóta kb. 2-3 órát volt összesen használva.
2022. okt. 23. 17:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor még a vezetőnek jónak kell lennie!


Ja hogy akkor te a gyári lánccal használtad?


Azt szoktam mondani hogy ezeken a kínai fűrészeken csak arra jó a gyári lánc hogy a Stihl szaküzletbe meg tudd mutatni hogy "ilyet szeretnék" :D


Én még a Makita fűrészre is kapásból Stihl láncot vettem, ki se próbáltam a gyárit.

2022. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9: Igen, még a gyári lánccal kezdtem el dolgozni. Amúgy nekem is volt egy érzésem, ez kb. tényleg csak annyira jó, hogy tudjam, mit kell a fűrészre rakni :-D Én is Stihlből kezdtem el építkezni, lánckenő olajat pl. eleve olyat vettem. Mindesetre annyira talán még jó lehet a gyári lánc, hogy megtanuljak vele élezni kézzel.
2022. okt. 24. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!