Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdös a porszívó? Ki...

Miért büdös a porszívó? Ki van ürítve a porzsák, sőt még a kis szűrője is gyakran, mégis olyan fura szaga van egy ideje.

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Lehet bele kapni illatosító rudat (3 db-os és 1-200 forint nálun a százforintosban). Én citromosat szoktam bele rakni a porzsákba és így nem érzem ezt az "ázott kutya" szagot :-)
2010. okt. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
A textil porzsák összeszedi a szervesanyagokat is és azok okozzák a szagot.
2010. okt. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 nagyontamas ***** válasza:
67%

Azért büdös, mert a szűrőn, szűrőkön még át jut valamennyi por, és ráég a motorra.

A drágább megoldás: egy jobb porszívó.

A rövid távon olcsóbb: porszívó illatosító elhelyezése a porzsákba.

Az némileg elnyomja a kellemetlen szagot.

2010. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
spórolj össze egy porzsák nélkülire, abban elég csak kimosni a filterként használt szivacsot, és máris nagyon jó illat lesz porszívózás közben.
2010. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Volt porzsák nélküli, nem voltam vele megelégedve, nem volt elég jó a teljesítménye, pedig 1700 w-os LG. mostmár csak autóporszívózásra használjuk, arra tökéletes. idebent minden nap porszívózok kisbabáim miatt, de ez a rossz szag nagyon zavar, gondolom az se jó, ha ők beszívják. Egyébként még pár hónapja vettem a porszívót.
2010. okt. 4. 17:57
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
mikor tanuljátok már meg, hogy nem a teljesítmény számít, hanem a SZÍVÓteljesítmény??? ;) az meg 300-320 W körül már nagyon jó, a teljesítményből legfeljebb azt tudod meg, mennyit fog fogyasztani a porszívó
2010. okt. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én párhavonta kimosom a porzsákot, egyébként pedig parfümöt szoktam cseppenteni rá és a szűrőkre is. :)
2010. okt. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
büdös lehet a porszívó, ha valamilyen nedvesség maradt benne (ez nemcsak akkor áll elő, ha véletlenül valami nem szilárdat szippantott...), és az elkezd penészedni. Akár a csőben is, vagy egy kis hajlatban. A kifújt és szűrt levegőben még lehetnek penészspórák, az nagyon egészségtelen, és pl. köhögésre ingerel. Próbáld ki a szódabikarbónát: egy tasakkal szórj ki - nem nagy felületre, nem kell az egész lakást elárasztani - és szívd fel. Nekem a szódabikarbóna sok mindenre bevált. És ami a lényeg, nem mesterségesen előállított vegyi anyag. Az illatosítók csak a szagot nyomják el, de a szaporodni képes mikrobákat nem pusztítják!
2010. okt. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanezen ok miatt víz szűrős porszívót választottam. Szerintem érdemes beruházni egyre, én négy éve vettem és még mindig olyan, mintha új lenne és egyáltalán nincs bent büdös por szag.
2010. okt. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A miénk is az volt régebben, nem is értettük, miért ilyen büdös, de lecseréltük, és hihetetlen volt a változás. Sajnos nem mindegyik porszívó szűr rendesen, van, amelyiknek eltömődik a porzsákja, és akkor szintén visszafújja a port a légtérbe. SEBO porszívóval viszont semmi kellemetlen szaga nincs a porszívózásnak; mi egy K3 modellt használunk és nagyon szeretjük a kényelmes porzsákcsere miatt is. :)
2016. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!