Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány naponta takarítjátok a...

Hány naponta takarítjátok a zuhanykabint?

Figyelt kérdés

És mivel? Én először leszedem a vízkövet fürdőszobai tisztítóval, majd áttörlöm ablaktisztítóval, de elég csúnya csíkos néha.


Fürdőszobai szőnyeget hány naponta mossátok/porszívózzátok?

Eleve szoktatok porszívózni a fürdőben? Én igen, mert sok haj van a földön. Érdekelne, ki hogyan takarít. Magát a földet/zuhanytálcát ahova kiléptek szoktátok fertőtleni?


2023. ápr. 26. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

A zuhanyt hetente egyszer.A szőnyeget kéthetente mosom .

Poszívozni a haj miatt két naponta.

2023. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Elég vízköoldóval lemosni, utána alaposan leöblíteni és szárazra törölni. A plusz vegyszerek - ablakmosó, felülettisztítószer - csak arra jó, hogy utána maszatosnak látsszon a felület.
2023. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezért nem kell teljesen átlátszót venni, mert az csak a bemutatóteremben mutat jól.

Nálunk ezért apró cseppmintás kabin van, amire tökéletesen elég, ha hetente egyszer befújom a zuhanykabin tisztító spray-vel és pár perc múlva leöblítem a zuhannyal.

2023. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bitos nagyon jol néz ki az is, nekem ez is tetszik ami nekünk van. Annyira nem izgat amugy, hogy néz ki. Tudom, hogy tiszta oszt kész. Már belefáradtam a csík vadászatba az ablakokkal, itt sem izgat már nagyon. Majd kiprobalom a kabinspray-t.
2023. ápr. 26. 12:31
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Mindennap takarítom, mert szobakutyánk van és allergia miatt minden séta után le kell mosnom a lábait. Miután ez megvolt, Sanytollal szoktam áttörölni. Nálunk szép fehér és nem marad csíkos.

Illetve a kutyaszőr és a hosszú hajam miatt, mindennap porszívozok(bútorokat is) , két naponta felmosok, heti egyszer pedig nedves kendővel áttörlöm a bútorokat.

2023. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mekkora helyen élsz kérdező, nekem a fenti munka napi fél órát vesz el az időmből (50 négyzetméteres lakás) , úgyhogy teljesen tartható, igaz főzni csak hétvégén szoktam.
2023. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem is megvan ennyi idő alatt.
2023. ápr. 26. 13:30
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Heti 2x porszivozok mindenhol, furdoben, wc-ben is. Nalam macska is van, neki mindenhol ott a szore. Zuhanytalcam nincsen, zuhanyzos kadam van, uvegparavannal, a paravant akkor szoktam vizkooldozni, ha mar latom, hogy szarul nez ki, de altalaban igyekszem lehuzni a vizet rola azzal a bizbasszal, ami erre van, nem minden zuhany utan. A szonyeget sem mosom ki fix idokozonkent, altalaban latom rajta, ha mar ideje lenne. Alapvetoen minden ilyen dolgot, ami nem a a szokasos porszivozas, felmosas, elpakolas valamikor akkor csinalok, amikor epp kedvem tamad hozza, semminek nincs fix idopontja, hogy ezt x naponta, hetente megcsinalom es kesz.
2023. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ketten használjuk maximum, de én zuhanyzok később és minden alkalommal gumis lehúzóval lehúzom a csempéről és az oldalfalakról a vizet, majd egy frottír kéztörlővel végigtörlöm a felületeket, utoljára a tálcát. Maximum 3 percet vesz igénybe.
2023. ápr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

Kádparaván: minden zuhany után lehúzzuk róla a vizet, így nem brutál vízköves. Elég heti egyszer ablaktosztítóval áttörölni. Ha 1-2 hétig kimarad, akkor zuhanykabin tisztító, elkenem, hagyom hatni, majd leöblítem és kész.

Szőnyeg: 2-3 hetente bedobom a mosógépbe, nem tapogunk állandóan rajta, zuhanyzás után szárad a törölköző szárítón.

Padló: macskán van és az alom a fürdőben. Illetve egy mászó babánk. Mindennap minimum egyszer felporszívózok a fürdőben, de van, hogy többször is. Állóporszívónk van, kb. 1,5 perc/alkalom.

2023. ápr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!