Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha megfogta a paplant a kék...

Ha megfogta a paplant a kék huzat, merjem a fehérekkel együtt mosni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 8. 18:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%

#9

1. nem kell sterilizálni az ágyneműt, mosni kell. Hacsak nem vagytok leprásak vagy egyéb fertőző betegek.

2. attól mert 95°C-on mosod nem lesz steril, csak összemegy az ágynemű ha nem megfelelő az anyaga ilyen hőmérsékletű mosáshoz.

3. nem paplan huzatról volt szó a kérdésben hanem paplanról és annak teljesen más az anyaga, sokszor a töltete az ami miatt óvatosan kell mosni. van amit eleve nem is lehet mosógépbe tenni ha nem akarod tönkretenni, mert a víztől a gépben összetapad, összecsomósodik a töltete.

4. vannak olyan fertőtlenítő szerek amiket hozzáadhatsz a mosáshoz és akkor normál hőmérséklettel mosva is valóban fertőtlenítve lesznek és tönkre se megy tőle. Én is ilyet használtam a covid alatt, mikor a betegségünk után kellett az ágyneműket valóban fertőtleníteni.

[link]

2023. máj. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
És mondd csak, #11, te szoktál 95/90C-n mosni?
2023. máj. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
71%

#12 Nem szoktam, felesleges. A 60 fokos mosás a szennyeződéseknek tökéletes, a fertőtlenítéshez meg kevés a 90-95 fokos.

Kisgyerekem sincsen már hogy pelenka mosásához kellene a 95 fokos mosás, mert a vizelettől, széklettől az tudja valóban jól megtisztítani a textilpelenkát kevés mosószerrel, hogy a baba bőrét kímélje.

Akkor használom amikor vízkőmentesítem a gépet, de akkor is csak addig amíg felmelegíti az ecetes vizet.

2023. máj. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
38%

Na itt a bibi, #13, ez a baj, hogy nem mosol semmit 95C-n. A bacik 70C felett tűnnek el, a 60 nem elég hozzá.

Amúgy is mi 2 havonta mosunk ágyneműt, arra a 60 nem elég.

Hány havonta szoktál vízkőmentesíteni?

2023. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!