Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van a lakásomban mindig...

Miért van a lakásomban mindig büdös, állott szag? A padló áraszthatja? Ha nálad volt hasonló, mi okozta a szagokat?

Figyelt kérdés

Amikor odaköltöztem, már akkor is mondta az előző lakó , hogy szaga van a lakásnak (albérlő volt, nem a tulaj, így bátran elmondta).


Reggel alaposan, akár órákon át szellőztetek, becsukom az ablakot, elmegyek dolgozni. Este, amikor hazajövök, olyan állott levegő szag van, mintha napokig több ember tartózkodott volna szellőztetés nélkül bent. Kicsit talán még olyan a szag, mint amikor valaki sokáig hord egy pólót, nadrágot, és állott szaga lesz a ruhának.


Elég pici lakás, 30nm, nagyon minimál bútorral, nem sok minden tud bebüdösödni. Már volt tisztasági festés, azt a kevés bútort is lecseréltem, amiket pedig lecseréltem, azt alaposan megszaglásztam. Szőnyeg nincs, és nem is volt a lakásban.


Az egyetlen dolog, ami gyanút kelt bennem, az a padló. Ez egy 100 éves társasház, még régi szalagparkettával, alatta valószínűleg homok, salak, bitumen lehet. Elázva nincs, jó állapotú. Ha megszaglászom a lakás több pontján a padlót, nem büdös.


Ha nálad volt hasonló, mi okozta a szagokat?


2023. szept. 4. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Moss fogat!
2023. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Padló alól jön a szag. Ha azt lecseréled, akkor megszűnik.
2023. szept. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És vajon ha teszek rá egy réteg laminált padlót, az megfogja a szagot?
2023. szept. 4. 23:40
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem sajnos nem. Ezen csak az segít ha felszeded, lebetonozod, és arra parketta vagy laminált vagy ami tetszik.
2023. szept. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha emeleten vagy akkor kicsi az esèly a parketta hibára. Ha règi, főleg. Nincs mièrt rohadjon.

Lehet aránylag új parketta ès alul nedves penèszes a rossz alsó vízszigetelès miatt, de ahhoz földszint kell.

2023. szept. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elég magasan vagyok, hatodikon, nincs semmilyen falvizesedés, stb.


Ma úgy jöttem el otthonról, hogy minden helyiség ajtaját bezártam, így ha hazamegyek, kiderül melyik a büdös szoba :)

2023. szept. 5. 07:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vagy a padló alatti réteg okozza,vagy pedig még

valami szellőző is lehet,ami valami dohos helyiségből hozzád

viszi be a szagokat.Nekem a csótik jöttek át egy ilyen helyről.. :-)

2023. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért írd mag mire jutottál a mai ajtók bezárása után, hogy tulajdonképpen hol van a szag forrása.
2023. szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyértelműen sikerült a szagot az egyik szobára lehatárolni. Itt alig van bútor, szinte csak egy étkezőasztal székekkel.


A parkettát nyilván most nem kezdem el rögtön felszedni, de az már korábban is gyanús volt, hogy ennek a szobának a padlója picit magasabban van, mint a másiké. Egyébként rosszul írtam, nem szalagparketta van a lakásban, hanem hajópadló.

Szerintem a hajópadló alatt lesz egy régi, rohadó halszálka parketta, amit nem véletlenül fedtek be hajópadlóval.

2023. szept. 5. 22:48
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vár rád egy parketta felszedetés és lerakás. Nincs beton a régi padlók alatt, hanem salakot tömörítettek.
2023. szept. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!