Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi citromsavval lehet...

Mennyi citromsavval lehet vízkőteleníteni egy Geberit wc tartályt?

Figyelt kérdés

Ránézésre ilyen tartály van a lakásban:

[link]


Valószínüleg vízköves lehet, mert a nagy nyomógomb használatakor nem zár vissza a tartály. Ezért gondoltam házilag megpróbálom kitisztítani, mert szerintem évek óta nem volt (én csak bérlem a lakást).


Olvastam, hogy a citromsav jó lehet erre, de nem tudom mekkora mennyiségben ér valamit. Meg egyáltalán, hogyan kell ennek nekiállni?

Elzárom a csapot, hogy ne töltse újra, lehúzom ami benne van és utána langyos vízet öntök bele és abba a citromsavat, majd hagyom állni pár órát? Vagy le se húzzam csak öntsem bele abba a vízbe, ami a tartályban van? A tető leszedéséhez üres kell legyen, nem?



2023. okt. 28. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Inkább sima vizkőoldót vegyèl meg ecsetet. Gyorsabban dolgozik.

Leürítted, vègigecsetelsz mindent többször, közbe lekotrod, aztán feltöltès utàn leereszted a vízzel.

A tartályba is önthetsz, erre elèg ha negyedik töltöd vízzel, vízkőoldót bele,az lehozza az alsó rèszről ha van.

2023. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felesleges öblítőszelep csere kell oda.
2023. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Literenként 3 evő kanál
2023. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lidlben van sima wc tartalyba valo vizkooldo, nem szarakodnek citromsavval.
2023. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!