Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vanish, tapasztalatok?

Vanish, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Vásároltam Vanisht, hogy kipróbáljam a foltos ruhákra. Először a szappant vettem meg, úgy csináltam mindent ahogy kell. Bekentem és dörzsöltem vele alaposan a foltot aztán betettem a gépbe mosni. Konkrétan egyik ruhámból sem hozott ki semmit, egy plédre volt jó csak, abból eltűnt a folt.

Ennek ellenére megvettem aztán a folyékony mosószert is, hogy hátha az jobb lesz.

Megint a leírás alapján csináltam mindent, bedörzsöltem a foltokba, áztattam egy jó darabig, megint bedörzsöltem a foltba és betettem mosni. De semmi nem jött ki. Legyen az sáros folt, izzadásgátló spray folt, vérfolt, minden benne maradt. Egy farmeren segített csak, az egy régi erős festékfolt volt és mostmár csak egy minimálisan látszó kis halvány folt vehető észre.

Tehát egyáltalán nem vált be és nem értem miért, mikor mindenhol azt mondják a Vanishről hogy hú milyen jó mindent kihoz, hát semmit :D Bíztam benne hogy hatásos de semmit nem ér, teljes csalódás és pénzkidobás.

Ez miért lehet, ti mit tapasztaltatok?



jan. 10. 18:43
 1/4 A kérdező kommentje:

Egyébként azt hozzáteszem, nyilván nem vártam azért csodát sem hogy teljesen olyan lesz mint új állapotában, de egy kis halványodás sem látszik 1-2 cuccot leszámítva.

És azt is tudom hogy egyes ruháknak több mosás is kell ennek érdekében, de már volt amit 2-szer mostam és semmi változás.

jan. 10. 18:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a Dr. Beckmann szappan sokkal jobban bejött. Én először be szoktam vizezni a foltot, utána bedörzsölöm, kb 5-10 percet hagyom állni és megy a gépbe. 40 fok kb. másfél óra. Eddig tényleg mindent kihozott.

A Vanish egyik terméke sem ér semmit!

jan. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hinni a reklámoknak!

A folttisztító szappan nem így működik - ha működik arra a foltra egyáltalán. Aműúgy általánosságban jó a Vanish szappan, de jobb a DM-es Denkmit szappan. Kisebb ugyan, de olcsóbb is, viszont szerintem jobban tisztít.

Fogod a ruhát - izzadtságfolt stb. - bevizezed meleg vízzel. Bedörzsölöd a szappannal - majd a két kezeddel dörzsölöd-dörzsölöd, sikálod egy ideig. Akkor megint meleg víz, kicsit átvizezed vele, dörzsölöd, sikálod. Megint víz és megint szappan - megint dörzsölöd és sikálod. Időnként forróbb vízzel és lehet kicsit hagyni állni is de nem sokat ér. Ezt addig ismétled amíg úgy nem látod hogy kellően kijött a folt. Ha nem jött ki akkor kiöblíted és megpróbálod a foltot mással kiszedni pl. hipóval vagy színes ruhára való hasonló Vanish folteltávolítóval. Ezt hagyod rajta egy ideig állni - perceket, órákat, fél napot stb. Aztán kiöblíted és mehet a mosásba!

Ami foltot nem szed ki pár alkalommal a szappanos dörzsölés azt nem szedi csak különleges folttisztító mint a Foltördög és hasonlók - vagy marad a híg ecetes olló. De amihez elég annyi ami a reklámban van ahhoz meg nem is kell, sima mosószerrel is megteheted.

jan. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A metódus amit en is hasznalok az ugyanaz amit az elozo irt. Vanish szappan, sikalni, picit aztatni ismetelni stb.

Nekem verfoltot kiveve mindenre bevalt.

Viszont csaj frissen. Tehat ha mar a folttal egyutt korabban kimostad a ruhat akkor hiaba csinalsz barmit. A mosas ugymond beleegeti az anyagba a foltot. Mindig mukodik a vanish szappan de ha mosas vegen ott a folt es ugy probalod akkor mar nem

jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!