Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kijön a penész olyan törölköző...

Kijön a penész olyan törölközőből, amelyik 2-3 helyen koromfekete a penésztől? + Kimosható más ruhákkal az ilyen, vagy inkább nem?

Figyelt kérdés
márc. 26. 18:21
 1/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
64%
90 fokon szerintem kijönne maradéktalanul, főleg ha hipóval mosod, de én nekem nem lenne undorom használni azt ezután sem.
márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mosás után cipőpucoló...talán😀
márc. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Noren1989 ***** válasza:

Kib@sznàm a viharba.


Mennyi is egy türcsi?

1500-2000 huf?

márc. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én egyszer egy hófehér szőnyegből próbáltam. Ráadásul az csak picit volt olyan, de Domestos fehérítőben egész éjjel áztatva, aztán 90 fokon mosva nem jött ki. Én csak azt mostam, bár 90 fokon úgysem éli túl a penész.
márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem. És nem.
márc. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hypóval 90 fokos mosás után még takarítórongynak jó lehet
márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne mosd össze más ruhával és a mosógép előtt öblítsd ki mosószeres vízben a csapban, az se baj ha kis hipót is teszel bele. Utána mehet a mosása nagy hőmérsékleten.

Használhatsz hozzá hipón kívül más textil fertőtlenító szert is. Azonban a penész fekete foltja lehet, hogy nem fog eltűnni, ez textiltől is függ.

Az előttem írók úgy képzelik, hogy egy dzsuvás, nyakig penészes törülközőt akarnál ismét törülközőként használni, nekem inkább tűnik olyannak, hogy megjelent rajta a penészfolt és most kérdés, hogy ki tudod-e belőle szedni, de amúgy nincs vele más baj, nem nyakik mocskos, még nem szánnád kukába.

A penészt viszonylag jól el lehet pusztítani textilben és könnyen ki is lehet belőle mosni - de a folt színe az már más kérdés, az sokszor megmarad vagy fehéríteni, hipózni kell, ami színes anyagnál foltot okozhat.

Azért mosd ki kicsit kézzel mielőtt a mosógépbe teszed, hogy a spórái ne kerüljenek bele a mosógépbe és ne juthassanak sem más ruhába, sem a mosógéped ne kezdjen el utána penészedni belül a pangó víznél, a párás helyein.

Nem kerül sokba kipróbálni, hogy sikerül-e, ah nem sikerül akkor még utána is kidobhatod.

márc. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem törölközőként használom......
márc. 26. 23:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak úgy jött ki hogy mosás előtt befújtam penészirtóval
márc. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!