Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC vízkőtelenítésére (illetve...

WC vízkőtelenítésére (illetve Wc takarítására) nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
Meglehetősen vízköves.

márc. 30. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Ecet.

Erős szaga van, de nyugodtan beleöntheted a vécébe, nem árt a csöveknek, természetes anyag, környezetbarát stb. stb. Önts bele ecetet, hajtsd le rá az ülőke tetejét és hagyd állni!

De használhatsz sósavat is vagy Cillit vízkőoldóból a zselésebb állagút - ezt utóbbit használtam korábban. Az nem fröcsköl olyan könnyen és tapad is a felületen. Ha nem közvetlen a víz alatt van a vízkő hanem kilóg belőle akkor ez a jobb.

[link]

De ha teszel oda vécépapírt és arra öntöd az ecetet, az is hasonlóan jó lesz. Aztán persze vakargatni sem árt, attól gyorsabban eltűnik, lejön ha sok a vízkő.

márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
53%
Szintén az ecetet javaslom. Én ecetet és vizet (50-50% arányban) szoktam felforralni, és úgy, forrón a WC-be öntöm a vízkőre. Vagy azonnal leesik magától, vagy egy kicsit meg kell vakargatni - nem fém cuccal, pl. egy lapos fakanállal - és nagy darabokban jön le a vízkő.
márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Én az ecettől a falra mászom, a citromsav szuper, de nem marad meg a felületen, úgyhogy denkmit (dm) kék színű wc-tisztító gél, a húgykő-vízkő kombóra.
márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Nekünk az vált be, hogy nem várjuk meg, amíg elkoszolódik.
márc. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
#4 Az nyilván teljes képtelenség, hogy valaki olyan lakásba költözik be, ahol már eleve vízköves a wc…?
márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam, kivéve az elkoszolódós választ.

Pont úgy van, ahogy 5-ös írja! Köszi!

márc. 30. 21:56
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

2-es! a felforralt dolgokat nem túl jó ötlet a hideg csészébe beleönteni!

Cseréltem már emiatt wc csészét, mert az elrepedt a hő-soktól,mikor a háziasszony úgy gondolta hogy majd a forró hypós víz kipucolja a csészét.

Hát nem úgy alakult.. :D

márc. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bár ilyen vízkőoldót használsz, hatni kell hagyni egy-két órát, esetleg többet, illetve többször végezni a folyamatot. Géles állagú válassz!
márc. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kacsaorrú vízkőtelenítő, legújabban Lidl.

Ott kell hagyni órákra/egész éjjelre, aztán WC-kefével megdörzsölni.

Ha nem elég, akkor következő nap is.

Nekem egy harmad üvegnyit kell kinyomni, mire mindenhol belül éri, de ne ess kétségbe akkor sem, ha fél üveg, mire sikerül.

Nem kell sajnálni.:)

márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Háztartási sósav. A nagyon vízköves wcnek az ecet mint halottnak a csók. Éjszakára, vagy ha nem vagytok otthon, önt bele legalább egy harmad-fél üveggel, majd húzd le és olyan lesz a csésze mint az új.
ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!