Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért kell külön mosni a...

Miért kell külön mosni a konyharuhákat a ruháktól?

Figyelt kérdés
Hiszen azokkal csak az elmosogatott dolgok vannak törölve
máj. 12. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért konyhában több a baktérium a nyersanyagok miatt plusz zsíros foltok miatt jobb külön,magas hőfokon mosni.
máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
...meg a kezedet törlöd bele mosogatás után, főzés közben gyors kézmosás után...ritka szerintem az a háztartás ahol paca nélkül sikerül tartani a konyharuhát.
máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos én vagyok rosszul összerakva, de én KIZÁRÓLAG arra használom, hogy eltöröljem a vizes dolgokat...
máj. 12. 12:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem KELL külön mosni, csak inkább azért szokás, mert másféle szennyeződés van rajta és azt másképp érdemes mosni.

Amit simán törölgetésre használsz azt moshatod nyugodtan a ruhákkal együtt. Amiben van erősebb szennyeződés azt érdemes több mosószerrel, magasabb hőfokon vagy tovább mosni, hogy tiszta legyen. Bár nekem még így sem igazán jönnek ki belőlük a szennyeződések. Ezért nekem is vannak olyan konyharuháim amit nem lehet főzéshez használni, csak poharak törölgetésére vagy épp a kenyereskosárba szoktam tenni. Azokat én sem mosom külön, mert minek.

máj. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha te csak arra használod akkor higiéniailag nem indokolt.

De azt vedd figyelembe hogy ha öblítővel mosod akkor folyamat csökken a nedvszívó képessége. Mást meg lehet azzal mosnál

máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem a víz és a szappan alternatívájaként tekintetsz rá (ahogy például anyámék teszik - pár nap után már nehéz megmondani a konyharuha eredeti színét, olyan mocskos az összes), akkor szükségtelen külön mosni. Én sem szoktam, az enyémek maximum gyümölcsfoltosak néha.
máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Zsír miatt.

Amúgy a törölközőket se volna szabad összemosni a ruhákkal.

máj. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!