Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vettünk egy szekrénysort, azt...

Vettünk egy szekrénysort, azt mondta az eladó, hogy nem használt. Ezt nem tudom, de a szekrénysor szagos. Mivel lehet szagtalanítani, de teljesen? Rengeteget szellőztetünk, nyitva vannak az ajtajai addig.

Figyelt kérdés

Már ózongenerátort is használtunk többször, de még mindig büdös.

Nem doh szagú, nem is dohányfüst, de inkább nem írom le, hogy milyen szaga van.


Várom a tippeket, tapasztalatokat, megoldásokat.

Köszönöm!



máj. 15. 02:48
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Vidd vissza.
máj. 15. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az új bútotnak is van szaga egy darabig, ahogy minden új dolognak.Faforgácslapból készült bútornál éretheted a fa,fólia és a ragasztó keverékét is,meg az se mindegy,hogy a lapokat hol tárolták korábban.
máj. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Idővel szagtalan lesz. Minden műanyagból(szőnyeg, bútor, kabát stb ) párolognak az oldószerek, fenolok. Amíg ki nem párolog teljesen, addig èrted, ès szaga lesz.

Hiába ózonozol amig jön a bútor anyagából.

máj. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
èrted=èrzed
máj. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket, de ez sajnos nem új bútor szag. Az hasonlít a fa illatához, az tetszik. (Új szekrényt is nemrég vettünk, annak kifejezetten kellemes az illata.)

Nem akartam ezt így leírni... De éreztétek már idős néni szagot? Nem akarok megbántani senkit, de néha idős néniken érezhető ilyen szag. Lehet, hogy valami kölni vagy szappan, ami nekik tetszik... Na, szóval ilyen szaga van.

És így nem akarok belepakolni semmit, mert attól tartok, hogy az összes ruhának olyan szaga lenne.

Vissza nem visszük, amennyibe került a szállítás. Plusz maga a szekrénysor jó, csak büdi.

máj. 15. 06:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor ne is ózonozzuk? Az erre nem hat?
máj. 15. 06:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Prontó por stoppal, vagy más bútorápolóval hetente kendd át. Az elnyomja a szagot.
máj. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam van egy szekrény - idöközben a garázsban - , aminek 10 év után még mindig úgyanaz a "bútorszaga" van, ruhafélét, ágynemüt, stb nem lehetett benne tartani, mert minden átvette a szagot. Most lenn szerszámok vannak benne, de ha kinyitjuk az ajóttkat vagy a fiókokat, megcsap a szag.
máj. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
azt hiszem az illeto molyirtot hasznalt a szekrenyben. idos emberek neha ma is hasznaljak, pedig sokkal kellemesebb illatu dolgok is jok a molyok ellen. nem akarlak elkeseriteni de en egyszer kaptam egy idos holgytol egy 4 szemelyes asztali evo lapot (remelem igy kell mondani nagyon regen nem irtam mar magyarul elnezest ) es hozza 4 pohar alatetet. nagyon szepek voltak de barmit csinaltam veluk a szag megmaradt. kiraktam a napra napokig probalkoztam mindennel de a szag maradt igy kenytelen voltam kidobni.
máj. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja a jól ismert naftalin-púder keverék szag :D

Engem azzal vallatni lehet.

Én egy hasonló esetben azt csináltam, hogy fújókába tettem öblítőt és ecetet, meg vízzel higítottam és napi többször bepermeteztem a szekrényt kivül belül. Kellet sok idő mire átvette az öblítő szagát, de sikerült. Hagyd nyitva, ha van lehetőséged rá, akkor ki kell tenni jól szellőző helyre.

máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!