Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Csak én vagyok finnyás vagy...

Csak én vagyok finnyás vagy Ti tudtok víz nélkül mosni?

Figyelt kérdés

A problémám, hogy unalmast mondott a mosógépem (13 éves).

Újat szeretnék venni, de alig találni olyan gépet, ami 37l-nél több vizet használ.

Hihetetlen!!!6kg ruhához 37 liter víz?!? úgy hogy egyszer mos egyszer öblít, aztán öblítővel öblít. Ez a minimum... Ami mosásonként alig több, mint 10 liter víz...

Lehetetlen... A ruhák csak nedvesen forognak magukban, s ha kiveszem tuti ég büdös lesz...

A Miele az egyetlen, ami 59 liter vízzel mos, de az 250.000 ft :oS

Én vagyok finnyás vagy msának is akadt már ezzel problémája????


2009. jan. 8. 18:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom a mienk mennyivel mos, de hetente 2x mosok és mivel a mosokonyhßaban külön ora van amit most cseréltek le 3 hónapja még csak 2 m3 viznél jár. nagyon csodálkozásra méltó , milyen kevés vizet használ el. én örülök neki, és mindig tiszta a ruha. soha nem büdös, és még nagyon csúnya foltok is kijönnek.

én azt gondolom hogy tudják a mosogép gyártok hogyan lesz tiszta a ruha. még soha nemhallottam azt hogy egy mosogép azért mos rosszul mert kevesebb vizet adagol.

2009. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 48 literrel mos. Elárulod milyen a 37 literes? Én olyat szerettem volna, de nem találtam sehol csak olyan ami50 literrel most. Amúgy a 37 l nagyon sok, ne legyenek aggályaid, rendesen kimos.
2009. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

[link]


szerintem nézz körül itt is, hátha találsz megfelelőt :)


(tudom, nem kapcsolódik szorosan a témához)

2009. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

próbáljátok ki... én engedtem a kádba 37 liter vizet... egyszerre!!! nem 3 fele elosztva, ahogy a gép csinálja.

Beleraktam 6 kiló ruhát... elnyelte majdnem a teljes vizet...

Hangsúlyozom egyszerre 37 liter víz!!!

Nem is akarom elképzelni, hogy a 10 liter víztől mennyi ruha a 6 kilóból és mennyire lesz nedves, mert vizes tuti nem...

Nem tudom már melyik válaszoló írta, de neki üzenem, hogy:


szinte az összes új 6kg mosógép 35-37 lietr vízzel mos... sajnos... :S

2009. jan. 8. 19:57
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

Amikor valasztottam a gepemet, azt neztem, hogy energiatakarekos, es viztakarekos is legyen. Mert ez direkt mindenhol nagyban kivan irva. Ez a logikus, nem? Marmint, hogy minel kevesebbet fogyaszt, az a jo.

Vegyel jobb nevezetu mosogepet, pl. Bosch, es tuti soha nem lesz problemad. De ha mas nevezetut veszel se lesz vele gondod szerintem, a mosopor is nagyon fontos!!

Keress egy kozepes arkategoriajut, ne a legolcsobbat, ne a legdragabbat, es olyat, ami viz es energiatakarekos, hidd el tisztak lesznek a ruhak.

2009. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Ez igaz én is Boschban gondolkodom. De, a Boschtól mondta nekem egy szakember, hogy a mai mosógépek nagy problémája, hogy egyre kevesebb viezt használnak... Pontosabban megerősített e aggályomban...

Mondta, hogy igen, sajnos ez nagy gond, de csak egyre kevesebb lesz...

Nem tudom...én nem tudok víz nélkül mosni...

Nálam a következő kategória már kb a "szellőztető gép"...

2009. jan. 8. 20:02
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Más technikával mos a mosógép, mint te a kádban. Ha ázik a ruha, és legfeljebb gyömöszölgetni tudod, akkor sokkal több víz kell a tisztításhoz, mint amikor a mosógép nagyobb erővel átpréseli a ruhákon a vizet.
2009. jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
mi másfél éve vettük,bosch classixx5.a media marktba mentünk,első kislakásunkba,ezért olcsó kellett(fiatalok vagyunk).azthiszem 50ezer volt,ez volt majdnem a legolcsóbb.56litert fogyaszt,ha jól emlékszem.de ez programoktól függ.
2009. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

De én azt nem értem, hogy átpréseli a piszkos, izzad ruhákon azt a csekélyke vizet, amit utána atöbbi ruhán is átprésel 600szor a kosszal meg az izzadsággal együtt... nem lesz tiszta a ruha.... na legalábbis én nem hiszek benne...

Marad a kannával töltöm hozzá a vizet verzió... :o(

2009. jan. 8. 21:50
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt szeretnéd, hogy a mosógép sok vízzel mosson, szép tisztára, akkor érdemes egy Hajdu Energomatot keresned. A vízmennyiség meglesz (hiába, no, több évtizedes konstrukció, akkoriban még másképp nézett ki a környezetvédelem, a legújabb változat is 52 liter vizet fogyaszt), szépre is mos (vagy csak nekünk van szerencsénk mindkettővel), ráadásul a régebbiek 13 év után sem mennek tönkre. Árban pedig a "vidd innen, csak a helyet foglalja" kategóriától (hidegvizes, '80-as évek eleji példányok, néhol kicsit eresztő szimmerringekkel, kiverődött rugóstagokkal, lerohadt burkolattal) 73200 Ft-ig terjed (új, modernizált külsejű változat) terjed.
2009. jan. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!