Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagyon-nagyon párás a lakásunk...

Nagyon-nagyon párás a lakásunk. Ajánlanátok hatékony párátlanító készüléket? A ház szigetelve van, műanyag ablakokkal. Hiába szellőztetek, folyik az ablakokon a víz, penészes minden, ja és sokat mosok.

Figyelt kérdés
Elég egy párátlanító a kb. 85 m2 hasznos alapterületű lakásba, vagy több kell?
2010. dec. 16. 12:23
1 2
 11/13 anonim válasza:

Az új lakásomban 3 hónapig szívtam a párával meg a penésszel. A lakás a ház sarkán van, így nem fűti oldalról semmi, és az egész fal penészedett,a ruhák nem száradtak meg, hetente sikáltam a feketeséget, hogy ne legyen olyan ciki, ha feljön valaki.

Minden nap, mikor elmentem dolgozni, nyitvahagytam bukón az ablakokat, majd megfagytam esténként, és még így is terjengett a penész-szag, jöttek a foltok, reggelente nem láttam ki az ablakon, hétvégenként meg folyt a tapétán a víz.

Nekiláttam a keresésnek, választék az volt bőven.. Nem akartam egy olcsó kis masinában csalódni, de milliókat kiadni sem,és elhatároztam, hogy ha beválik a mostani készülékem, mindenhová beírom, hogy a hasonló problémával küzdők tudjanak konkrét esetekből válogatni.

Három hete van meg a Zibro DD108 névre hallgató páramentesítőm, beleszerettem. Meg is volt az ára, 89.000-ért rendeltem meg. MIkor beállítottam a szobába, előtte jól lesikáltam a feketeségeket, és azóta nem is láttam őket. Egyáltalán nem párásodik az ablak, sokkal melegebb van a lakásban, és még a sarkokban sincs a falnak az a nedves érzése. Az első két hétben elég sűrűn kellett kiüríteni a 3,5 literes tárolóját, de ezen a héten még csak egyszer kellett.

Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom a Zibrót, akinek hasonló problémái vannak.

2011. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Szia, azt kérdezted, hogy elegendő egy db párátlanító a 85 m2-re. Igen elegendő, amennyiben megfelelő méretű páramentesítőt vásárolsz. Ha van egy központi hely, pl. egy folyosó, ahonnan nyílnak a szobák, akkor nyitott ajtók mellett ellátja a készülék az összes helyiséget. Ha nem tudod egy központi helyre berakni, akkor mozgatnod kell. Ebben az esetben érdemes olyat vásárolni, aminek kerekei és fogantyúja van. Számodra minden szempontból kielégítő a WDH 520-as páramentesítő, amit pl. a penesz-paratlanito.hu oldalon meg is találsz.
2013. júl. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Fura lesz, de vegyél ammónium nitrátot, es tedd ki egy minél nagyobb tálcára, nagyon hamas és sok vizet szív a levegőből!
2016. júl. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!