Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan oszam be az idömet...

Hogyan oszam be az idömet itthon? Miért nem tudom megfözni az ebédet idöben? Kitakaritani a lakást? Mosni Vasalni? Gyerekekkel foglalkozni, jó anya és feleség lenni?

Figyelt kérdés
Két fiam van a pici 3hónapos a nagy 20hónapos,2óránként szoptatok! Segitségem nincs,a nagyik messze laknak! Sok veszekedés van abból hogy miért nincs rendben a lakás?A férjem 4müszakba dolgozik,nem tud aludni mert elég sokat sir a kicsi,mindig fáradt stb! A nagyfiam csak pakol ki a szekrényekböl,firkálja a falat! Sokszor olyan kiabálok vele,peddig 20hónapos gyerektöl ne csinálja,akkor azért van vitta miért kiabálok vele!stb
2011. jan. 21. 20:46
 1/8 anonim válasza:

1. A nagyobbik gyereket vidd el bölcsödébe , vagy hasonlóba mert létezik.

2. egy gyerekkel már sokkal könnyebb lesz, megszoptatod majd rakd le aludni altasd el, vagy adj be valami nyugtatóféle teát neki... Esetleg ahol a baba van vegyetek hangszigetelt ajtót..

3. Rakd el a ceruzákat tollakat filceket magasra....

4. vegyél gyorskajákat amiket csak ki kell egészíteni maggi maggi maggi

5. és ezek után máris tudsz takarítani.

2011. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

A 3 hónaposnak már elég lenne 3-4 óránként szopni,és az éjszakai evésről is lekellene szoktatni. Ha nem elég neki a tejed,akkor írass fel tápszert,és nem lesz olyan sűrűn éhes. Két szopi között pedig hagyd a kiságyában. Semmi baja nem lesz,ha sír néhány napig,de megszokja az éjszakai alvást és a nappali "rendet"

A nagyobb is tanuljon meg egyedül játszani.

Akkor nem leszel ilyen fáradt,ideges,türelmetlen. A dolgod is tudod végezni,és a párod is tud pihenni.

Tudom,hogy a mostani anyukák ezt nem akarják belátni,de vagy követed a tanácsom,vagy marad a jelenlegi helyzet még hónapokig,vagy évekig.

3 gyerekes anyuka

2011. jan. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kicsit nyugodjatok le ez nehéz időszak.

Először ne szoptas 2 óránként mert ekkora gyereknek már nem kell, beszéld át a védőnövel.

Amig szoptatsz a nagynak adj valami feladatott, az ajtokat zárjátok le ha máshogy nem megy üsetek be egy szöget és hajtsáétok az ajtora.

Kaja meg fagyasztott zöldségből fözelék, tejbegíz, rántot leves nem kell túl bonyolitani.

2011. jan. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg necces, de be kell vezetnetek egy olyan rendszert, ami mindegyik gyereknek jó. A nagy valószínűleg fel akarja magára hívni a figyelmet, úgy érzi, hogy elhanyagolod. Ezen úgy segíthetsz, ha kijelölsz egy olyan időszakot, amikor csak rá figyelsz, vele foglalkozol. Akkor sokkal nyugodtabb lesz a többi időszakban is. Ilyenkor lehet leülni vele rajzolni, építeni, autózni, stb. Ha egyéb időszakban nem adsz a kezébe filcet, akkor nem firkálja majd a falat. Legyen egy olyan időszak is, amikor főzöcskézel. Ebben tud segíteni a nagy fiad is, de akár a kicsit is ki lehet ilyenkor tenni a konyhába. Teszel be valami jó kis gyereknek való zenét és indulhat a főzöcskézés. Tedd élvezetessé a gyerekek számára. Ilyenkor lehet énekelni, a nagy adogathatja a krumplit, egy nagy tálban tud zöldséget mosni, szórakoztathatja a kicsit.

Próbálj meg nem rágörcsölni a dolgokra, hanem azon legyél, hogy mindenki élvezze a napot!

2011. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A férjed 4 műszakban dolgozik tehát van szabadideje, te 24 órában anya vagy. Besegíthetne neked. Elég lenne ha a gyerekekkel foglalkozna pár órát. Én is csak úgy tudom megoldani hogy a párom 2-3 naponta gyerekezik pár órát én meg megcsinálom amit nem tudtam. Nálunk apa reggel elmegy és éjjel ér haza így marha hosszú egy nap hogy nem segít senki. Amikor szabadnapos besegít vagy gyerekezés vagy egy fini ebéd :) Így kéne inkább és nem úgy hogy tápot adsz a gyereknek hogy halgasson. A szoptatást meg ahogy a kicsi igényli ez nálunk is így volt. Eleinte engem is zavart hogy hogy néz ki a lakás de nem lehet ketté szakadni, ezt a férjednek is meg kéne érteni. A lakás olyan amilyen, első a gyerek. Az tényleg jó ötlet hogy add bölcsibe a nagyot, az neki is jót tenne.
2011. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, tudod, az én anyukám is hasonló helyzetben volt, mikor mi voltunk kicsik. Nem benned van a hiba, ennyi munkával egyedül nem lehet végezni. Csökkentsd a munka mennyiségét. Nem muszáj mindent kivasalni. Egy apró folt miatt sem kell rögtön kimosni a ruhát. A takarítást is lehet csökkenteni, nézz körül itt, hogy hogyan lehet kevés munkával látványosan takarítani: [link] Hacsak egy mód van rá, szerezz segítséget (akár egy barátnővel kölcsönösen vigyázhattok egymás gyerekére). A legfontosabb, hogy tudj eleget pihenni, még sokáig szüksége lesz rád a családodnak (és az ép idegrendszeredre).
2011. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
(Az előző vagyok.) Anya üzeni, hogy a gyerekeid a legfontosabbak - egyszer kicsik, ha megnőnek, már nem tudod bepótolni az elmaradt ringatást, meséket és mondókákat. Azt is üzeni, hogy orvoshoz is mehetnél - "jók" az esélyeid, hogy legyen egy enyhe depressziód.
2011. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok erőt kivánok,és túl vagy a nehezén! - az első 3 hónapon - (a "nagy" is kicsi : )) Jusson idő az Apukára is - apró kedvességgel, és tudjon aludni, oldjátok meg, hogy ott csend legyen : ) - hálás lesz..

Próbáld meg a "nagyot" bevonni a segítésbe kedvesen, a kiabálást nem érti: hozza a kanalat, "gyere, megigazítjuk a takarót" stb segítsen, amit tud - azért nagyon hálás lesz ő is! nem firkálja majd a falat... a rosszalkodás azért van, mert szeretné, ha vele foglalkoznának. Figyeld csak meg, mindent ért, és apró dolgokban nagyon hamar ügyesedve segít!

2011. febr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!