Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudom úgy kimosni a...

Hogyan tudom úgy kimosni a tálat, amiben a tésztát dagasztottam, hogy ne kelljen utána a szivacsot kidobni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ismerős szitu! Én be szoktam áztatni, és a kezemmel kimosni. Utána jön a szivacsos rész. Akkor már a nagyja lejön, csak a zsírosabb "bevonatot" távolítom el szivaccsal.
2011. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én rögtön használat után vizet rakok bele, ha áll egy ideig akkor könnyen ki lehet belőle mosni a tésztát.
2011. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most már én is így csinálom, fémtálban, hogy a tésztát csak kézzel, és a többit szivaccsal, de régen volt egy műanyag tálam, amit imádtam, mert abban olyan jó volt tésztát készíteni, egyszerűen benne kellett hagyni az oldalára tapadt részt, és fél nap alatt kiszáradt, a műanyag ledobta magáról, onnantól már csak át kellett mosni, de semmi munka nem volt vele. Sajnos hibámon kívül el kellett tőle búcsúznom :(
2011. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én rögtön kimosom amikor már nem használom.Először langyos vízzel és kézzel kiszedek belőle mindent.Utána amikor már nincs benne semmi tészta darab akkor csak át mosom szivaccsal.
2011. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem száradt rá a tészta, megszórom liszttel, és száraz kézzel le tudom dörzsölni róla. Olyan formában jön le, mint amikor radirozunk. Egyszerűen ki lehet önteni szárazon a kukába.

Egyébként a kezemről a ráragadt tészta nagyját is ezzel a módszerrel szoktam leszedni, és csak utána engedek rá vizet, akár a tálra, akár a kezemre.

2011. aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ez a rászárítós módszer tetszik. Kipróbálom! Még egyszer mindenkinek köszi!
2011. aug. 2. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!