Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell mosógéppel mosni?

Hogy kell mosógéppel mosni?

Figyelt kérdés
Egybe rakhatok mindent? Hány fokon kell mosni? Mindegy milyen mosóport veszek? Szóval semmit nem tudok, segítsetek.
2011. aug. 27. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Külön kell színeset és fehéret. Általában elég a 30-40 fok. Tapasztalatom szerint a mosópor mindegy :). Vannak minden ruhához jó mosóporok, de vannak külön színes ruhákhoz és fehér ruhákhoz.
2011. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
79%
A kötött ruhákat, ne nagyon mosd 40 fokba, inkább 30 fokba mosd, mert össze mehet.A ruhákon, mindig van címke amire rá van írva, hogy hány fokon mosható. Én a sötéteket és a világosakat(meg a fehérneműt)szoktam különmosni. Nézd meg a ruhát amit be raksz a gépbe, hogy nem ereszti-e a színét, mert ha igen azt én egyszer veszem fel és utána ki is öblítem és átdörzsölöm mosóporos vízben.
2011. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És a nadrágokat, szoknyákat, ingeket, zoknikat, stb mindet lehet egybe mosni ha egyszínűek?
2011. aug. 27. 22:28
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha egyszínűek és nem kézi mosás van ráírva, akkor igen :)
2011. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
79%
Ne parázz menni fog :)
2011. aug. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
79%

[link]


ez egy link, hogy mi mit jelent a címkéken

2011. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
57%

használj öblítőt is, hogy jó illata legyen a ruháknak és puhábbak legyenek.

ha törülközőt vagy ágyneműt is mosnál, azt jó, ha magasabb fokon mosod.

2011. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Jó tanács: farmert ne tedd be 40°C-nál többre, különben mehetsz újat nézni.

Nekem annyiban szerencsésebb, hogy csak sötét színű ruháim vannak, na meg fehérek, és nem igazán van köztes állapot, amin el kéne gondolkodni, hogy betegyem, vagy ne.

A fehérneműt, törölközót, ilyesmit 60°C-on szoktam, a sötéteket meg 40-en.

Egyébként egy éve én is így indultam neki, mint te :D

2011. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg, 40 foknál magasabban csak törölközőt, konyharuhát érdemes mosni. Nekem a zoknim összement 40 fok felett :D
2011. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Én így szoktam:

1. Mindent bepakolok egybe, bár ezek mind régebbi ruhák, már nem engedik a színüket. Ne rakd full tele, kb. jó 3/4-ig. Bezárom a dob tetejét.

2. Betöltöm a mosószert a "II" jelű tartóba. Lehet folyékony vagy por is, én most épp folyékonyt használok (Perwoll Color Magic), de boltban lehet válogatni.

3. Betöltöm az öblítőt a kis virág jelű tartóba. Én Quanto-t használok, vízzel fele arányban higítva, de ez is szokás kérdése.

4. Bedugom és beállítom a gépet, lásd a használati utasítást. 40 fokon teljesen jó, pamut ruhákhoz (ha van ilyen beállítás).

5. Ha van külön csap, akkor kinyitom a vizet a mosógépnek. Nem mindenhol van ilyen csap, de ha van, ne felejtsd el.

6. Kifolyó a kád szélére, ha nincs külön bekötve máshova a kifolyó cső.

6. Bekapcsolom.

7. Ha lejárt, kiszedem a ruhákat.


:D

2011. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!