Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gáz- vagy villanyfőzőlapot...

Gáz- vagy villanyfőzőlapot vegyek? Melyik praktikusabb?

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk gáz van, de állítólag egy elektromos kerámialapos tűzhelynek nincs párjaa feleségem olyat szeretne.

Szerintem a gáz olcsóbb, villany praktikusabb. (De nem a hagyományos, hanem a kerámialaposról beszélek.)

Attól függ mennyit használod, számolgatni kell.

2009. máj. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Majdnem minden nap főzök. Úgy tudom, az árammal működő főzőlap jóval többet fogyaszt, meg nekem valahogy olyan furcsa, hogy ne nyílt lángon készüljön a kaja. Ugyanakkor látványra nagyon tetszik a kerámia főzőlap, meg gondolom takarítani is könnyebb.
2009. máj. 17. 09:40
 3/7 anonim válasza:
54%
nekünk villanyos van, sokkal jobb sztem :)
2009. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

FŐZNI sokkal gyorsabb és olcsóbb a gázlángon...

SÜTNI viszont sokkal jobb a villanysütő, mert egyenletesebben süti át a süteményeket, húsokat...


Ha teheted, akkor olyan tűzhelyet vásárolj, ami felül gáz, a sütője villany (kombinált tűzhely néven ismert).


Létezik olyan kombinált tűzhely is, ami gáz+villany+mosogatógép egyben! Nagyon praktikus, ha pici a konyha, az alján van egy 6 személyes mosogatógép is.

2009. máj. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kerámialapos főzőt egyáltalán nem olyan könnyű takarítani!!!

Nagyon kell vigyázni, hogy ne karcolódjon össze, az edényeket sem lehet csak úgy huzigálni a felületén...

Nagyon jól mutat, de inkább reprezentatív darab, ahol keveset használják.

Ha minden nap főzöl a családodnak, válassz inkább hagyományos tűzhelyet!

2009. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kerámialapos sokkal jobb és könnyebb tisztán tartani. Nekem 2 éve van és semmi pénzért nem cserélném le gázra. Mindenkit le is beszélek a gázról. Szerintem , aki a gázos mellett van , annak még nem volt kerámialapos. A kerámialapos használok, pedig már mind használtak gázost. A fogyasztása sem drágább.
2009. máj. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régi fajta villanyost ne vegyél, majd elélvezel a villanyszámlától. Takarítani is szar azt a fajtát, meg elég béna főzni rajta, ha hatos fokozaton volt, és utána csak négyesen kéne akkor imádkozz míg lehűl. Borzalom, most ilyenen kényszerülök főzni, mert a páromnál ilyen van a szuper okos családja miatt. Mindegy.


A kerámialapos állítólag sokkal jobb, az ismerőseim mind szeretik, azt mondják nem is vészes a fogyasztása.


Én gázra esküszök, bár tény, hogy a kerámiásat egyszerűbb lenne takarítani, mint a gázt szétszedegetni, meg sikálni a rácsot stb.

Ha lesz sok pénzem indukciósat veszek.


Ami fontos, a sütő mindenképp villany legyen.


A régi fajta villany főzőlapon kívül meg mindegy melyiket választod, mert mind jó, egyedül az old school villany a borzasztó...

2009. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!