Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosás után (csak kézi is)...

A mosás után (csak kézi is) megjelenő elszórt sárga pöttyöknek mi lehet a pontos oka?

Figyelt kérdés

Sajnos komoly a probléma mert a méregdrága márkás pólóimon is megjelent. Nem lehet mosógép az ok, mert van amelyik nem járt még soha mosógépben (nem centrifugálom)

Elszórtan bár kisebb csoportokban citromsárgás pöttyök, melyek el nem távolíthatóak. Irtó randa. Ariel mosópor+sima öblítő van használva. Nagyon fontos lenne a pontos okot megtalálni. Víz vagy kád vagy mosószerek, másra nem tudok gondolni. Esetleg valami eltávolítási módot tudtok-e. Személyes tapasztalat előnyben.


2012. jan. 2. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Eltávolításra ecet,vagy vanish szappan.

Hol szárítod?

Kézi mosáshoz én inkább folyékony mosószert szoktam használni.

2012. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A szárítás biztos nem okozza, mivel egy tiszta fehér lepedőre teszem őket. Igazából a megelőzésben gondolkoznék, hiába túrtam fel a netet, ez máshol is előjött és nem is ritka, viszont megoldást senki sem tud mert sötétben tapogatózás megy az okot illetően. Most annyi változtatást csinálok hogy gélt alkalmazok nem port. Mivel a pöttyök amolyan szemcsés elrendezésűek én elsősorban a mosóporra gyanakszom. Mondjuk ha épp a mosópor okoz foltot az azért elég perverz:-)
2012. jan. 3. 14:40
 4/7 anonim válasza:
Maga a mosópor! Volt a szomszédomnak,is ilyen jellegű a problémája! Ő mosógélre váltott! De mielőtt átváltanál előtte csak magában egy ecetes 90 fokos mosást nyomj végig! Ez eltisztítja az esetleg a mosógép dokkjában lerakódott mosópor szemcséket!
2012. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ezt valóban okozhatja a mosópor ill. a mosógépből a mosógépben lerakódott vízkő leválása. Ezt elég nehéz kitisztítani.
2012. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mint a kérdésben említettem a mosógép nem lehet mivel olyan ruhán is volt amelyik a kézi mosás és a centrifugálás hiánya miatt még sosem járt mosógépben. Most én is leváltottam gélre, de majd csak vadiúj ruhánál tudom megmondani az eredményt mert a pöttyök pontos elhelyezkedését nyilván nem lehet teljesen megjegyezni ezért az eredmény sem értékelhető, de hajlok rá én is hogy a mosópor lehet a bűnös...
2012. jan. 7. 15:00
 7/7 anonim válasza:
hol jelennek meg,? nekem anno a hónalj környékén és ezt sajna a dezodor okozta vagy akár a parfüm
2012. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!