Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vegyes tüzelésű kazánom van....

Vegyes tüzelésű kazánom van. Fával tüzelek. Az a bajom, hogy a fától sok kátrány válik ki, ami szerintem csökkenti a fűtésem hatékonyságát. Mivel tudnám eltávolítani a kazán faláról ezt a fényes, kemény, kátrányszerű valamit?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Ha nem fűtesz kitakarítod alaposan, a hamvakat meg az egyéb félig megégett fadarabokat faszenet ilyeneket, a kazán falát meg lelocsolod zsíroldóval vársz egy kicsit majd lekapirgálod esetleg drótkefével még átsúrolod.
2012. jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
11:44 "hamvakat"? Te mit szoktál égetni a kazánban? :)
2012. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Van rá valamilyen por ami kiégeti de nem jut az eszembe a neve. Próbáld meg kérdezni olyan üzletben ahol kazánokat árulnak.
2012. jan. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem, ha a krumplinak héját tüzeled, az is elég jól tisztít. Nem vicc.
2012. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A ma 11:49-es szerintem a KONIX égésjavító, koromtalanítóra gondol. Vasboltban, gazdaboltban (felénk festék boltban is) lehet venni, nem egy egetverő összeg, és elég jó.
2012. jan. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!Már nyargalok is a KONIX-ért. 11:46-nak:de nagy betyár lehetsz!Úgy látom,vág az eszed mint a borotva!
2012. jan. 16. 14:35
 7/7 kémény100 ***** válasza:
A legjobb, ha nem is keletkezik a kátrány. A fa jellegzetessége, hogy ha levegő nélkül izzik, a fa anyaga átalakul kátránnyá, (ez egy fizikai-kémiai adottság) ezért soha nem szabad teljesen elzárni a huzatszabályozót.Én is így jártam. A kazán túlméretezett a fűtendő térfogathoz mérten, ezért amikor eléri a kívánt hőmérsékletet, a huzatszabályzó teljesen lezár. Kevesebb fát kell rárakni, hogy annak elégésekor ne legyen szükség a teljes lezárásra.
2022. júl. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!