Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány fokon kell fehér törölköz...

Hány fokon kell fehér törölközőt mosni, hogy tényleg fehér legyen? Mivel lehet fehéríteni, ha már beszürkült?

Figyelt kérdés

2012. jún. 7. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
tölts egy kis fehér festéket a mosógépbe.
2012. jún. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Köszönjük, Emese...

Anyagától függően 60-90 fokig lehet mosni, amennyit elbí. Én még azt is szoktam csinálni, hogy van egy olyan program, amikor csak és kizárólag hófehér ruhákat mosok, (blúzokat, fehérneműt, szoknyákat, ruhákat, törülközőt, nadárgot, mindent), így nekem 45 fokon is fehér marad sokáig. Fehéríteni törülközőt hypo-val (nagyon higítva!) meg domestossal lehet a legjobban, csak ezek megeszik az anyagot, ha túl sokszor használod. Van a vanish-nek valami fehérítője, az is elég jó, és az nem eszi úgy meg az anyagot.

2012. jún. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A wanish fehérítőt megjelenésekor teszteltük, sajnos nincs róla jó tapasztalatom.



Fehérítés


Gyors mosó programon kimosni clorox vagy domestos textilekhez ajánlott fehérítővel.

Fontos, hogy a fehérítőszer jól ki legyen öblítve a ruhából, ezért nem ajánlom, hogy csupán fehérítős elő mosóprogramot használj.


Mosás 60 vagy 90 fokon ruhába varrt címke szerint Ariel fehér ruhákhoz ajánlott mosóporral.

A főmosáshoz adagolhatsz még mosószódát is. A mosószóda kiválóan fehérít.


Az őblítőszer ne legyen színes, mert az is teheti, szürkévé, sárgává a textilt.

2012. jún. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Használj optikai fehérítős mosóport (tudod, amiben azok a kék festékszemcsék vannak) és néhány mosás után megint fehérek lesznek!
2012. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Fehérítős mosópor (az Ariel jó, optikai fehérítős, mint amit az utolsó írt), de ez csak megelőzésre való.

Most néhány mosásba tölts egy kicsi hypót. Természetesen vehetsz fehérítőt is, de mindben hypó van, csak drágább. Amikor már látod, hogy kifehéredett a törölköző (ez az elszürküléstől függően 3-4 mosás), onnantól elég a mosópor, csak 2-3 havonta egyszer indíts egy hypós mosást, hogy tuti ne szürküljenek el.

2012. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem próbáld meg 60-fokon. És ha beszürkült akkor áztasd be és utána mosd ki.
2012. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

akkor egy olcsó megoldás. Vettem múltkor a dm-ben kis zacsiban 300-ft-ért fekérítőt kifejezetten fehér ruhákhoz. Szuper volt. Bele

áztattam egy-2 órára, majd egy sima mosás. tök szép lett minden.

2012. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A hypóval ne nagyon próbálkozz,mert széteszi a ruhát.Nekem a vanish oxi action crystal white por vált be.Nagyon szépen fehérít és mindig lehet adagolni,mert nem teszi tönkre a ruhát.
2012. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk eléggé kemény a víz, ezért a mosószereken feltüntetett adag kevés, hogy kellően lelágyítsa a vizet. Legalább fél adaggal többet teszek a mosógépbe, mint az előírt, de ha fehér ruhákat mosok 2x annyit. Persze figyelem azt is, hogy mennyire van elpiszkolódva a mosnivaló, ennek arányában hol több, hogy kevesebb mosószert használok. Bonuxot szoktam venni külön a színesekhez, külön a fehérekhez. Hófehér minden holmink évek múlva is és nem mennek tönkre a hipózástól. Arról nem is beszélve, hogy vannak dolgok amik besárgulnak a klórtól pl. melltartó.
2012. júl. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elnézést, lemaradt, csak 40 fokon mosom, nagyon ritkán 60
2012. júl. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!