Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel szedhetem ki a körömlakk...

Mivel szedhetem ki a körömlakkot a szőnyegből?

Figyelt kérdés
leejtettem a körömlakkot, ami összetört....de a szőnyegem sárga..
2009. júl. 4. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy ami a körömlakkot hígítja,az nem e tenné tönkre a szőnyeget is?!
2009. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Talán ezt is jégkockával mint a rágót? Attól megkeményedik és hátha kijön.
2009. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

KÖRÖMLAKKFOLT

(eltávolítás)



* Textilanyagról a körömlakkot acetonnal vagy ecettel távolíthatjuk el. A folyadékkal itassuk át a foltot. Néhány perc elteltével vattával dörzsöljük át. A feloldott körömlakk nyomtalanul eltûnik.

* Használhatunk körömlakklemosót is, ha nem olajos. Olajos körömlakklemosóval textilanyagot ne tisztítsunk, mert foltot hagy! Tisztításkor a folt alá minden esetben tegyünk fehér rongyot, és áztassuk a foltot, majd a feloldott lakkot fehér ronggyal távolítsuk el. Ha tisztítás után a textilanyagon folt maradna, a foltot háztartási benzinnel is mossuk át.

* A szõnyegre került friss foltot azonnal távolítsuk el. Vattával itassuk fel, majd a foltos részt ecetes ronggyal finoman mossuk át. Ha a szõnyeg megszáradt, a folt helyét szõnyegsamponnal is tisztítsuk ki. Amennyiben a lakk már megkötött, a foltot kenjük be vékonyan acetonnal, majd dörzsöljük le a lakkot.


[link]

2009. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!