Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért mosogatunk meleg vízben?

Miért mosogatunk meleg vízben?

Figyelt kérdés
Amiben a kezünk jól érzi magát az a hőfok semmilyen baktériumot, kórokozót nem pusztít el. A zsíradékok viszont olvadnak, kenődnek benne, nehezen tisztíthatóvá válnak. Ami tisztít az a mosogatószer. Akkor, miért mosogatunk melegvízben?
2008. ápr. 30. 07:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A forrót nem bírná a kezünk (csak ha van mosogatógép, abban tudsz forróval mosogatni), a hideg meg teljesen rádermeszti a zsírt. Próbáltál már rakott krumplis tányért hideg vízben elmosogatni?

Amúgy én nem kézmelegben szoktam, hanem minél forróbb vízben. Olyan is a kezem (száraz)

2008. ápr. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a meleg vízben oldódik a zsír, hidegben próbálhatod mosni, lehet hogy a mosogató oldja, de sokkal nehezebb úgy, szerintem pont az ellentéte történik, mint amit leírtál. De ha te úgy találod, hogy neked jó hideg vízben is, akkor mosogass abban. De olvastam valahol, hogy pl. amikor eldugul a mosogató, az általában nem kajamaradéktól van, hanem mert hideg vízben mosogattak és sok mosogatószerrel, és a zsír meg minden ottragadt a csőben, mert nem oldódott le.

Én pl. nem meleg vízben mosogatok, hanem majdnem forróban.

2008. ápr. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elöttem zólókhoz. Olyan forróban mosokatok amit még bír a kezem. és amugy a meleg víz is oldja a zsírt. talán nem annyira de mégis jobb mint mondjuk egy 5 fokos vízben mosogatni.
2008. ápr. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Biztos több dologban is igazatok van amit írtok. Ti így tapasztaltátok. :) Korábban olvastam egy tanulmányt arról, hogy ahol figyelnek az energiagazdálkodásra (Japán), rájöttek, hogy nem a melegvíz tisztítja a ruhát hanem a mosószer. :)

Plusz, elromlott nálunk a gázbojler és magam is meglepődtem, milyen jól lehet a székelykáposztás-zsíros tányért hidegvízben is elmosni. (Szerintem vetekszik a rakottkrumplival. :)) Inkább a kezem nem bírja a hidegben mosogatást. :DDD

2008. ápr. 30. 10:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az sem egy utolsó szempont, hogy ha mindig hideg vízben mosogatnál, elég hamar izületes lenne a kezed, aztán az nagyon rossz tud lenni.:)
2008. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
én dolgoztam közös irodában ahol mindig elfogyott a mosogatáskor a meleg víz. és mikor hidegvízben kellett mosogatni akkor a mosogatószerrel csak keyeszültem. lejött de egy rétegben rajta maradt a zsír, így mindig vártunk a meleg vízre, mert sokkal szebb lett a tányér.
2008. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A Janókat csókoltatom,ugyanis lehet,hogy kevesebb energiát használnak a hideg vízzel,de a több mosószer/mosogatószer tönkreteszi elzsírosítja a talajt,így lehet kevesebb energiát használnak,de jobban ártanak maguknak...ha még egyáltalán van egy talpalatnyi zöld terület azon a szigeten.
2008. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
na a mososzerre viszatérve tényleg a foro viz tisztit nem a mososzer. és én az egyik legolcsobb mososzert használom. 90 fokon mosom a fehéreket és tiszták. 9 kg 800ft
2008. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Régen nagyon meleg vízben mosogattak, mert csak az oldotta a zsírt, az igazi zsírt ! Egy ideje egészségesebben étkezünk, ehhez étolajat használunk, abból is kevesebbet. Ahogy javult a mosogatószerek zsíroldó ereje, úgy csökken a lemosandó zsír mennyisége ! A modern mosogatószerek könnyedén feloldják, és oldva tartják a lemosott zsírokat, úgyhogy a szennyvíztisztító telepen dolgozó ismerősöm szerint nem a zsír, hanem egyéb szennyeződések okozzák a dugulásokat ! Ezért én a beáztatott edényeket mosószeres dörzsölős szivaccsal mosom, és meleg vízzel öblítem. Mert meleg vízzel mosogatni energiapazarlás !!! Hello
2008. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Szia.Én azért mosogatok melegvívben ,hogy ne faggyon le a kezem.
2008. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!