Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik az a tisztítószer ami...

Melyik az a tisztítószer ami bármilyen felület tisztítására alkalmas?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok amivel bármilyen felületet, bútort le lehet mosni, jól fertőtlenít, viszont a felületet nem teszi tönkre.
2009. júl. 24. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Kíméletes fertőtlenítés nincs. :) Ami fertőtlenít (pl. hipó, domestos, flóraszept, és társaik) az mindenképpen tartalmaz valamilyen agresszív, maró anyagot. Hipó=hipóklóros sav. A kíméletes tisztítószerek (pl. mosogatószer) viszont nem fertőtlenítenek.


Konkrétan milyen bútorról lenne szó? Nem hiszem, hogy bármelyik bútort -ami nem kárpitos- tönkretenne egy kis enyhe hipós vízzel való áttörlés. Miért kellene fertőtleníteni? Ha csak ti használjátok, bővel elég egy sima mosogatószeres vizes áttörlés.

2009. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, itthoni bútorokról van szó, elsősorban fáról. Azért gondoltam erre, mert nagytakarítást szeretnék csinálni és nem akarok minden felület előtt azon gondolkodni vajon nem lesz e baja a mosószertől. Vettem egy újfajta 24 órás Domestos-t, de attól még hígitva is félek nehogy a bútort tönkretegye, az csempére meg padlóra kiváló. Szóval ha mondjuk Pur mosogatógélt hígitok fel az is jó bármire. Köszi amúgy a választ.
2009. júl. 24. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy jó. Én egyébként a bútorokat ablaktisztító sprével szoktam lefújni és áttörlöm egy puha rongyal.
2009. júl. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
venis,szekrényre pedig: porontó
2009. júl. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!