Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ágynemű huzatot olcsóbb...

Ágynemű huzatot olcsóbb varratni vagy inkább készen az olcsóbb?

Figyelt kérdés

plusz még egy gondom van, a nagypárna az olyan, hogy nem fogok rá kapni huzatot mert azt mi készítettük két nagy párnából, és nem a normál méret, szóval arra csak varratni tudnék, de nem szeretném, ha felemás ágynemű lenne.


készen olyan 3000 körül láttam ebben van kispárna, nagypárna, paplan huzat, de ha anyagot vennék minderre plusz a varratás szerintem sokkal több lenne.


2012. aug. 27. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha így számolsz, igazad van, viszont ezek szerint a 3000 Ft-os garnitúrából a nagypárna huzatot el is dobhatod, mégsem lesz teljes garnitúra ágyneműd.

Akkor csak olcsóbb, ha megveszed fm-ben az anyagot, és megvarratod. A párnahuzatra való mérethez viszel neki egy korábbi huzatot, majd ő leméri, hogy mekkorát szabjon.

2012. aug. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Én nagyon sokszor pórul jártam az ilyen pár ezer ft-os garnitúrákkal.Egy két mosás után használhatatlanok voltak


Gyenge minőségű anyag, minősíthetetlen minden irányban bomló varrások, "leszáradó" gombok, nem kompatibilis gomb és gomblyuk.


Amit készítettem 2006-ban az még ma is szép, meglátszik, hogy minőségi alapanyagból készült, egyetlen helyen sem bomlott meg a varrása és gombot sem kellet rá varrnom.

Az egész családomnak készítettem méretre.


Ennyi év után, elmondhatom, hogy pár ezer ft-os az az igazán drága,mert a fogyasztói társadalomban a nagyipari gyártás nem a tartósságról szól, hanem arról, hogy mindíg vegyél újat.

2012. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen áron dolgozó embert és milyen árú textíliát találsz. Ha látsz olcsó anyagot, ha van olcsó szabód, akkor érdemesebb varratni.
2012. aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Ágyneműt nem érdemes varratni, mert kétszer kell megvenni a takaró hosszát. Így egy átlagos csak takaró anyag is 2500Ft. És akkor még nincs párna, és a varratás.

Nem lehet úgy, hogy megveszed a garnitúrát és a párnát varratod át. Mondjuk ez akkor működik ha kisebb a párna.

2012. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is vettem kész garnitúrát, egyik db-on sincs gomblyuk, sem tépőzár, semmi, még gomb sem!
2012. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egy gyöngyszem lehetett gomblyuk, gomb és mindenféle záródás nélkül, már alapból kidobott pénz, mert használhatatlan.


A 2. hozzászólóként a legfontosabb dolgot felejtettem ki.


"Tisztelt" távol keleti inkább rabló, mint gyártó cég sajnos nem veszi figyelembe, hogy a pamut az első mosás alkalmával összemegy.

Volt olyan garnitúra amit hazavittem, kibontottam, kiöblítettem és klasszisokkal kisebb lett mint a csomagoláson jelölt méret.


JÓ NÉHÁNY EZERÉRT VETTEM PORRONGYOT! Mert ágyneműhuztaként használni egy percig sem lehetett!

2012. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon sokat csalnak a kínaiak az anyagösszetétellel is, ráírják, hogy 100%pamut, de valójában műszál az egész.
2012. aug. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a varrónővel varratod meg, kérd ki a tanácsát, hogy mennyi anyagot vásárolj: (az én anyum is varrónő volt, amikor vettük nekem a fm-ben az ágyneműhuzat anyagot, akkor valahogy úgy számolt, hogy:)


a paplanhuzat hosszát vettük meg valóban 2x, de akkor az egyik rész szélességéből kb. a fele megmaradt, így ha jól emlékszem, abból keresztbe fordítva, de kijött a normál méretű párna huzata.


Tehát célszerű előtte a varrónővel megbeszélni, hogy milyen szélességű anyagból mennyit vásárolj, hogy elég is legyen, no meg túl sokat se vegyél!!!!

2012. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A készen vett ágyneműhuzatoknál sem mindig az a méret valójában, mint ami a csomagoláson van. Ha kibontás után megméred, akkor is előfordul, hogy valójában kisebb, mint amit a csomagoláson feltüntetnek.


Az anyagszükségletet te is ki tudod számolni magadnak, nem egy ördöngösség:

megnézed, hogy a kiválasztott anyag milyen széles (70, 90, 120, 140)

Megméred az ágyneműket, hozzáadod a varrásszélességeket. 1-2 cm attól függően, hogy tisztázzák el varráskor, a hossznál még pluszban számolsz a gombolásra; itt is számít, hogy milyen gombolásút akarsz, többféle megoldás létezik.

Az anyagszélességtől függ, hogy hányszor kell megvenned a hosszát (amikor méterre vettem az anyagot, inkább 140 széleset vettem, akkor a paplannak csak a két oldalát kellett hosszában varrni, nem kellett plusz varrás egyik hosszanti oldalon sem)

A párnánál el kell döntened, hogy ha mintás anyagot veszel, akkor figyelembe veszed-e a minta futását, vagy megfelel keresztbe futó minta is.

Legutóbb úgy varrtam garnitúrát, hogy a turkálóban vettem kilós áron dupla méretű paplan huzatot, abból kijött a teljes garnitúra.

Az ágynemű varráshoz nem kell varrónő, szinte bárki meg tudja varrni akinek van varrógépe.

2012. aug. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

... akinek van varrógépe, és akinek a varrásban van valamicske gyakorlata!

Aki pedig még életében sem varrt semmit, annak jobb, ha keres egy varrónőt.

2012. aug. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!