Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Dolgozó asszonyok! Hogyan...

Dolgozó asszonyok! Hogyan bírtok elvégezni munka melett?

Figyelt kérdés
Mikor hazajöttök akkor marad erőtök még mosni, főzni takarítani vagy mikor csináljátok, hétvégén pihentek?
2009. aug. 1. 23:52
 1/10 anonim válasza:
100%
Nekem az anyukám dolgozik és közben 3-an vagyunk testvérek, főz, mos, takarít a családra, mindig dolgozik, nincs sok szabadideje, nem tudom hogy hogyan bírja energiával meg idővel még mindig, nagyon ügyesen csinálhatja.
2009. aug. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsem van. 12-24, 12-24, 12-36 dolgozok, igy dolgozok is, meg otthon is vagyok.

Amikor ejszakara megyek dolgozni, akkor reggel mosok, takaritok, kozbe oda teszem a kajat, mig fo az ebed, addig a szobakat teszem rendbe.

Amikor 8-dolgoztam valtasban, akkor egesz delutanom, vagy az egesz delelottom erre ment el.

Akkoriban hetvegen pihentem, most meg amikor szabad vagyok :)

Ja! Van egy 12 eves lanyom, de sajnos nem igen akarodzik segiteni, csak ha otthon vagyok, es noszogatom :)

32/N

2009. aug. 2. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

A mai asszonyoknak aranysoruk van a nagyanyáikhoz képest.A 60-as évek elejéig kézzel mostak,a vizet kútról hozták,fával-szénnel főztek,fűtöttek.Nem volt mosógép,villanyvasaló,hűtőszekrény,porszívót a szakszervezettől lehetett kölcsönkérni,előre kellett bejegyeztetni magunkat.Reggel 5-kor kelni,megfőzni vagy legalábbis előkészíteni a főzni valót.Kelteni a családot,vinni őkat bölcsibe-oviba,azután rohanás a munkába.A munkaidő végén bevásárolni ( szombaton délutántól hétfőig nem volt üzlet nyitva),haza a gyerekeket,megfőzni a vacsorát,rendbe tenni a lakást,kimosni-vasalni,amit nagyon kellett.Ha már iskolás a gyerek,átnézni vele a leckét.A férjek vagy segítettek,vagy nem.Hétvégén nem volt még szabad szombat,

jöhetett a lakás kitakarítása,nagymosás,vasalás,és a hétvégi ebédfőzés.Volt aki hétközben nem főzött,mert mindenki az üzemikonyhán ebédelt,de ez nem mindig volt jóízű.

Igaz,hogy ritkán jártunk fodrászhoz,kozmetikushoz is legfeljebb évente kétszer,nem szoláriumoztunk,TV-t is csak ritkán néztünk,és még sem rokkantunk bele.Igaz,hogy a gyerkeket sem kényeztettük úgí el,mint a mai anyukák.Ha már 10 éves körül volt,ők is sgítettek a munkában.

Minden a jó munkaszervezésen,és az akaraton múlik.

2009. aug. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de anno otthon voltak,legalábbis a régi időkben az asszony nem dolgozott, igy akár milyen nehéz is volt a házimunka mert nem volt mosógép,de aKKOR IS otthon voltak nem dolgoztak.
2009. aug. 2. 13:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

6.34.vagyok.Nem olvastad el,amit írtam.Az asszonyok csak a háború előtt voltak otthon.A Rákosi-korszaktól már az asszonyok is dolgoztak mindenféle munkahelyen.én is kézzel mostam még,hordtuk a vizet a kútról stb.Mosógépem is csak l960-ban lett,de centrifugám jóval később.Tehát

nem voltak legalább otthon.Sokkal több teher nehezedett a korosztályomra,meg az

utánam következőre,mint a mai fiatalasszonyokra,és mégis bírtuk.Igaz,hogy nem kívánom vissza azokat az időket.

2009. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2. válaszoló?nem értem hogy érted hogy 12-36? azt értem hogy déltől éjfélig dolgozol de azt hogy 12-36? azt már nem!
2009. aug. 3. 00:48
 7/10 A kérdező kommentje:
utólsó!Akkor oké:)Mert azthittem akkor is otthon voltak és nem dolgoztek:)
2009. aug. 3. 00:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés! Sok nőt érint.

Szerintem a főállású anyukák is dolgoznak!

Hiszen otthon vannak ugyan, de nem lustálkodással töltik az időt. Gyereket nevelnek, háziMUNKÁT végeznek. Benne van a szóban a tevékenység lényege. 3 gyerek rengeteg MUNKÁT ad. Több meg még többet. Úgyhogy figyeljünk a megfogalmazásra.

Ettől függetlenül minden tiszteletem a régi idők asszonyaié. Egyben sajnálom is őket. Nem lehetett könnyű. Ahhoz képest tényleg jobb a mai nők sorsa!

Ja, és még vmi!

Nem érzem segítségnek azt, ha a férfi részt vállal a házimunkából, gyereknevelésből! Ez természetes dolog! Főleg, ha a nő is dolgozik. Kiveszi a részét, hiszen - ideális esetben - együtt vállalták a gyerekeket. Az én férjem is ezt teszi, ettől még nem papucs, csak rendes, empatikus, intelligens ember. Persze van 1-2 házimunka, amit nem szívesen csinál. Ezeket nem erőltetem, hiszen hálás vagyok azért, amit megtesz. Tudom, hogy sok férfi marha lusta, de ez nagyban múlik a nőn is. Általában a nők rontják el a férjeiket. Ha mindent eléjük tesztek, megcsináltok helyettük (a s.ggüket is kiny@ljátok), hülyék lennének bármit is csinálni. Ilyen az emberi természet. Van egy olyan szó, hogy munkamegosztás! Imádom! Kifejezi a lényeget! Az elején tisztázni kell, ki mit vállal. Ha vkit érdekel, elárulom, én annak idején hogyan csináltam!

Sok szerencsét minden nőtársamnak!

2009. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nehezen, nagyon nehezen!

Sohasem pihenünk!

2009. aug. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

12 orat dolgozom 24-et szabad vagyok, 4szer megyek, aztan 3 nap szabad. Nem tudom eleg erthetoen irtam-e? Amugy heti 4 napot 12 orazok es 3 szabad.

2 valaszolo voltam

2009. aug. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!