Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tegla epitesu egyszintes...

Nicky 1992 kérdése:

Tegla epitesu egyszintes 2szobas hazunkban az egyik szoba penesz szagu volt ezert felszedtuk a parkettat es ami alatt masik reteg pvc es szonyeg volt, ezen kivul penesz. Miert lehet?

Figyelt kérdés
A szoba egyik sarkaban peneszedik a fal is es neha reggelente a sarokbol nedvesseg csikokat lehet latni. Szeretnenk Uj parkettat lerakni de nem akarjuk a parkettat ujrakezdeni egy honap mulva. A nedvesseg a falon keresztul jon, vagy a betonon keresztul? ? Es mit lehet tenni?
2013. jan. 2. 02:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nagyon el lett akkor cseszve az alap, vagy nagyon régi ház lehet. Valószínűleg újra kell szigetelni az alapot mert ott ázik fel. Szerintem.
2013. jan. 2. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A vizesedő falatok nem északi fekvésű? A nedvesedés lehet,ha a házalap mészkőből épült (Sóskúti mészkő) aminek az a tulajdonsága,hogy nagyon szívja magába a vizet?! Az is lehetséges a házban lévő pára ott csapódik le?(nehezebb takarítani ezt a helyet,jobban megtapad a kosz mint máshol) Ha a szoba teljes területén vizes,penészes akkor az alapot kellene megnézni illetve az utólagos szigetelésen gondolkozni.Parketta felszedésnél illetve lerakásnál ez úgyis meglátszik. Ha a falon keresztül érkezik a nedvesség akkor a falnak is penészesnek kell lennie.Szerintem kevesebbe kerül,ha szakemberrel konzultálsz.
2013. jan. 2. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Ha parketta alá ha szivacs és nejlon féleség is kerül van amihez adnak akkor bepárásodik és ugye az ott nem fog szellőzni elég az egyik a szivacs.
2013. jan. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A haz kicsivel tobb mint 40 eves.Nem tudom hogy milyen alap van alatta.a szoba ahol kezdodott eszaki fekvesu viszont ugyan ez a gond jelentkezett egy masik,nem eszaki fekvesu szobaban is.A szoba sarka elkezd nedvesedni aztan abba a sarokba budos lesz a parketta alatt.Mikor felszedtuk a parkettat alatta nem erzodott nedvesnek csak hidegnek.A paratartalom velemenyem szerint magas,de nem hiszem hogy ez lenne a peneszedes oka a parketta alatt.
2013. jan. 2. 14:55
 5/12 anonim válasza:

Elég nehéz megmondani,ezt látni kell de a szoba sarkánál jelentkező penész, nedvesség ált. hőhídra utal.Ha valamilyen nedvességet szívna az jelentkezne nyáron is ha esik az eső illetve mindenhol a fal alsó részén.Azért lehetett penész a parketta alatt, mert a lecsapódó pára lefolyt a falon és beszivárgott a parkett alá.

Szerintem tenni kellene egy próbát a kritikus felület külső részére venni kellene pár m2 nikecelt(lábazatra is),pár nap alatt látszik az eredmény.Szerintem.

2013. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Talaltam egy papirt belso szigetelesrol.Elvileg a falon belul lett csinalva valamilyen szigeteles.Ezek szerint a penesznek nem kellene a falba lennie ami szerintem jo hir.
2013. jan. 3. 14:01
 7/12 anonim válasza:

Nézd meg ha ilyen homokos, földes akkor nincs alapja a háznak nem tudom neked pontosan megmondani ,hogy akkoriban már népszerű volt-e nálunk az ilyenfajta alapozás.

Szakemberrel nézesd meg ő megmondja mi a teendő. Lehet le lehet szigetelni nem tudom de megoldás szerintem biztos va rá

2013. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Vannak belső szobák? tehát pl olyan ahol nincsen ablak vagy nem nagy mérető stb.

Nem csak a régi építésű házaknál FONTOS a napi rendszerességgel történő szellőztetés! Minden nap télen nyáron mielőtt a fűtés nincsen bekapcsolva vagy mielőtt bekapcsolod akkor teljes szellőztetés,huzat stb. 5-10 percre

2013. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Bence_ ***** válasza:
Belső szigetelés víz szigetelés vagy hő szigetelés?
2013. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Olyan sxoba nincs ahol ne lenne ablak es altalaba a gond a kulso falakon van.Az ablakok pedig allandoan nyitva vannak.Neha teljesen de ha nem akkor legalabb egy resnyire.a szigeteleses papiron meg annyi van h cavity insulation. Meg annyit vettem eszre hogy az ablakparkanyon felul sarga nedves pottyok jonnek ki mikor hazajovok a munkabol.
2013. jan. 6. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!