Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek mennyire szükséges...

Szerintetek mennyire szükséges a mosogatógép?

Figyelt kérdés

Most vettünk új lakást, a régi lakásunkban, nem volt, nem is hiányzott. Ketten vagyunk a férjemmel, hétközben csak reggel és este eszünk otthon általában hideget. Főzni vasárnap (ilyenkor kétfélét) és szerdán szoktam, ilyenkor mindig két napra főzök. A szombat az változó.


Anyagilag nehezen, de beleférne. Millió érvet és ellenérvet tudok mondani, ezért lenne szükségem mások véleményére is.


Köszönöm a segítséget előre is.


2014. okt. 20. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Az emberiség közel 2000 évig egészen jól elboldogult mosogatógép nélkül is!!
2014. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

" Főzni vasárnap (ilyenkor kétfélét) és szerdán szoktam, ilyenkor mindig két napra főzök..."


Nos ez után amíg mosogat a gép addig pihenhetsz..

Nem fogod megbánni.

2014. okt. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen pihenhetnék, bár nem sok idő elmosogatni, mert amit már nem használok azt főzés közben szokta, persze be lehetne tenni azonnal a gépbe is. Viszont nem telne meg, még a kisebb gép sem olyan hamar, legalábbis így gondolom.


Azt, hogy spórolnék e a mosogatógéppel vizet azt nem tudom, illetve, hogy spórolnék e annyit, hogy megérje.

2014. okt. 20. 09:56
 4/13 anonim ***** válasza:

A 9 terítékes gép nem olyan nagy,mi is ketten vagyunk.

Nem beszélve a mosogatás minőségéről.

De úgy látom inkább a nem felé hajlasz.

2014. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Jól látod:) Nem tudom mennyire szükséges, mennyire használnánk ki.


Tetszeni viszont nagyon tetszik.


Mennyi idő alatt telik meg a 9 személyes nálatok?


Hány garnitúra étkészlet van nálatok használatban? Mi egyet használunk, de van még másik három két régebbi "fapados", illetve egy herendi, amit csak sátorosünnepekkor veszünk elő.


Bár nyilván ez a legkevesebb.

2014. okt. 20. 10:56
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi ketten vagyunk, 12 terítékes gépünk van. Általában Naponta egyszer biztosan bekapcsolom, de hetente minimum 5 alkalommal megy a gép. A bőröm kímélem, az időm mással töltöm, és tisztábbak az edények, mint kézi mosogatással.


Szerintem megéri. Egyébként vannak sokkal kisebb gépek, 4 terítékes is.


De én is azt vélem, hogy te nem igazán akarsz :)

2014. okt. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

1-es vagyok!

Aki esetleg "nem értette" a válaszomat, mondom másként:

Ha nem akar venni a kérdező mosogatógépet, nem feltétlenül szükséges, el lehet mosogatni nélküle is! Különösen, hogy nem főz minden nap, és nem 6-8-10 főre!!


És akkor most ezek után, miért is vagyok lepontozva???

Nem azért, mert lesz@rom, de mi nem jó a válaszomban???

2014. okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem minden vágyam egy mosogatógép, de albiba nem fér bele. Nekem sose volt, de anyósjelöltnél van, és csodálatos. Csak bepakolod, elindítod, 1 óra múlva kész.

Nem kell nyűglődni (ráadásul a kezem ekcémás lesz a szerektől, így gumikesztyűben kell mosogatni).

A 12 terítékes meg 12 terítékes tányért, poharat stb..-t jelent. De ha te főzöl 2 emberre, esztek belőle és edényt is kell mosogatni, az is megtelhet.

2014. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi nyolcan vagyunk, tavaly vettem gépet, nem győzöm áldani. Olyan tisztára nem tudok kézzel mosogatni, mint az, hiszen 50-65 fokon mosogat, minden "csikorog" utána. Persze a ráégett cuccot nem viszi le, azt beáztatom, ellötypölöm kézzel, pl. tepsi. Múltkor betettem a turmixot, hát megszívtam, mert kimosott belőle egy adag zsírt. Azt nem ajánlom beletenni. :D
2014. okt. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én élni nem tudnék nélküle, mióta van!


Szerintem az a fél-1 óra, amit naponta-kétnaponta megspórol az ember életéből, felbecsülhetetlen... a fenntartása pedig olcsóbb, mint a folyóvizes mosogatás.

2014. okt. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!