Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A ruhák címkéin az áthúzott...

A ruhák címkéin az áthúzott háromszög és az áthúzott kör mit jelentenek végülis? Ti figyelembe veszitek ezt? Hogy szoktatok mosni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az első azt, hogy nem szabad fehéríteni/klórozni, a másik pedig, hogy nem szabad vegyileg tisztítani. De konkrétabban? Mi az, amiket nem lehet használni? Cloroxot meg hasonlókat? Fura, mert akkor azt elvileg semmilyen ruhára nem lehet, ugyanis én még egy olyan ruhát sem láttam, ahol a címkén a háromszög ne lett volna áthúzva...


A vegyi tisztítás mit takar? Pl. Vanish folteltávolító? Legalábbis a hátoldalán azt írják, hogy van benne mittudoménmicsoda. Nitro-hiper-hekta-okta triglicerid meg hasonlók. :D Lehet, most hülyeséget írok, de kb. ilyesmik. :) Most nincs előttem a flakonja, nem tudom megnézni. de a lényeg, hogy vannak benne ilyen cuccok, szóval vegyszerek... Illetve az is rá van írva, hogy klórtartalmú, tehát az áthúzott háromszög is érvényes itt.


Valaki avasson már be, hogy ezeket figyelembe kell-e venni vagy nem igazán? Mert ha igen, akkor ezeket a dolgokat elég kevés ruhára lehet használni, mert az áthúzott háromszög mindenhol ott van és nagyon-nagyon sok ruhán az áthúzott kör is...


Azt is elmondhatnátok, hogy ki hogy szokott mosni. Géppel, kézzel, 30 fokon, 40 fokon, használ-e szárítógépet /mondjuk nekünk nincs ilyenünk, de úgy tudom, ez roncsolja a ruhákat, illetve ennek is ott van az áthúzott jele nagyon sok cuccon/? Illetve hogy valaki szokta-e alkalmazni a fent leírt dolgokat, pl. a Cloroxot és a Vanish folteltávolítót? Mert a ruhák címkéi alapján egyiket sem lehetne...



Szóval az egész lényege az, hogy valaki mondja el nekem, hogy kell mosni, ugyanis 30 évesen zsírhülye vagyok hozzá... Bár ez nem is férfimunka sokak szerint. :) Mindig a nevelőanyám szokta nekem megcsinálni. Igaz, néha én is kimosok ezt-azt csak úgy nagyjából, most éppen 1 farmeromat és pár kisebb cuccomat áztattam be öblítős vízbe. De nagyjából ennyi, egyébként gőzöm sincs az egészről. Csak az van bennem, hogy a szárítógéptől, a vegyszerektől és a klórozástól tartózkodni kell... Mondjuk ilyen alapdolgokat én is tudok azért, hogy 30-40 fokon szabad csak mosni, nem pedig 90-en. Illetve a feketét nyilván nem mosom össze a fehérrel és fordítva...

Csak az ilyen Clorox, folteltávolító, áthúzott kör és háromszög... ezekkel vagyok bajban. :D


2014. dec. 28. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:

A körben található betűk a tisztítás módját jelölik.

Az „A” esetében korlátozás nélkül alkalmazhatók az általánosan használt oldószerek.

A „P” a perklór-etilént és fluorszénhidrogént jelöli, amelyek a leggyakoribb tisztítószerek.

Az „F” a fluorszénhidrogén és a nehézbenzin jele, amelyeket érzékeny termékeknél használnak.


Az áthúzott kör azt jelenti, hogy nem szabad folttisztító szert használni mosáskor. Semmifélét.


Az áthúzott háromszög azt jelenti, hogy nem szabad klóros fehérítést végezni.

2014. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt nem hittem volna, hogy te fogsz válaszolni. :D Ha az Autó-motorhoz írtam volna egy autós kérdést, akkor nem lepődnék meg, de így viszont nem kicsit. :D



A körben lévő betűkhöz: az adott betűk alapján milyen termékeket lehet használni? Tehát konkrétumokra és márkákra gondolok, mint pl. Vanish, Clorox, stb. Gondolom, bizonyos dolgokban megtalálhatóak ezek az anyagok. Mert az túl sokat nem mond nekem, hogy perklór-etilén. :)


Viszont ez a kör a ruhák nagy részén át van húzva, szóval vigyázni kell ezek szerint.


A háromszög viszont MINDEN ruhán át van húzva... Soha nem láttam még olyat, hogy sima háromszög van. :/ Viszont akkor nem értem, hogy a Cloroxot, a Vanish folttisztítót /ebben is van klór, azt írja a flakonon/ mire lehet használni? :)


Írhatna majd egy "háziasszony" is, ha erre jár... :D

2014. dec. 28. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:
egyszerűen megkereshetők a neten....:)
2014. dec. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem minek egyeseknek az internet, ha úgysem tudják használni.

[link]

2014. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ilyen mekk mester vagyok, ritkán jár nálunk szerelő...


"Tehát konkrétumokra és márkákra gondolok, mint pl. Vanish, Clorox, stb."


Nos a termék címkéjén fel kell sorolniuk az összetevőket, az alapján eldöntheted mit veszel.


A klórt pedig önvédelemből tiltják meg, egyrészt túladagolásnál károsítja az anyagot, a színes ruhákat pedig kifakítja. Egyszerűbb megtiltani, aztán ha valaki reklamál, akkor rövid úton lerendezik: használt Clorox-ot? Igen, akkor viszlát!

:)


Szerintem.

2014. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3-as és 4-es válaszolók...


Ti annyira rohadt okosak vagytok... Ha normálisan elolvastátok volna a kérdésemet /látszik, hogy nem tettétek meg.../, akkor láthattátok volna, hogy leírtam, hogy azt eddig is tudtam, hogy az áthúzott háromszög a klóros fehérítést, az áthúzott kör pedig a vegyi tisztítást tiltja. De ha nem tudtam volna, akkor én is meg tudtam volna nézni a szimbólumok jelentését akárhol. Szóval nem is ez volt a bajom. Hanem az, hogy konkrétan milyen termékeket nem szabad használni. Mert szép és jó, hogy az áthúzott háromszög a klóros fehérítést tiltja, de ez a gyakorlatban mit is jelent? Pl. Cloroxot nem használhatok rá? És azt is megkérdeztem ugye, hogy akkor Cloroxot semmilyen ruhára nem szabad használni? Mert ugye az áthúzott háromszög minden ruhán ott szerepel /legalábbis én még csak ilyet láttam/. Illetve hogy a vegyi tisztítás mit takar. Mert a különféle kémiai vegyszerek nekem semmit nem mondanak. Oké, hogy megnézitek, hogy különböző szimbólumok mit jelentenek /amit mellesleg én is meg tudok/, de engem a GYAKORLATI KONKRÉTUMOK érdekeltek volna...


Szóval máskor inkább maradjatok csendben, ha nem tudok értelmes választ adni. Főleg te, 4-es, mert neked még a stílusod is paraszt volt.

2015. jan. 2. 18:19
 7/8 A kérdező kommentje:
* tudTok
2015. jan. 2. 18:21
 8/8 A kérdező kommentje:

Harkonnen:


Tehát akkor végülis a Clorox a ruhák ellensége, magyarul. :) Csak nem tudom, hogy akkor mire találták fel? :D


Tudom, elég amatőr kérdéseket teszek fel, de fingom sincs a mosásról.

2015. jan. 2. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!