Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kiömlött étel tisztítása...

Kiömlött étel tisztítása szőnyegből?

Figyelt kérdés

Tegnap amikor a menzáról hoztam haza a kaját éthordóban, kiömlött a borsófőzelék a kocsi szőnyeg alatti szintén szőnyegszerű részére mert kiborult...

Amint hazaértem felszedtem papírtörlőkkel a főzeléket aztán vizes szivaccsal addig dörzsöltem a szőnyeget amíg már nem koszolta össze a tiszta vizet a vödörben amibe kicsavartam. Látszólag kijött belőle de mára elkezdett büdösödni, fújtam rá Sanytolt, nem igazán segített.. Most ázott kutyaszag van a kocsiban... Szőnyegtisztíó gépem nincs. Van valakinek valami ötlete hogy mit tegyek rá amitől legalább a szaga elmegy?



2015. jún. 12. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a szódabikarbóna segít, mert felszívja a szagokat. A gyakorlatban nekem nem mindig vált be, de egy próbát megér.


És ha lehetőséged van rá, akkor szellőztesd a kocsit és minél többet álljon úgy, hogy a szőnyeget süsse a tűző nap. Az UV sugárzás itt segítségedre lehet :)

2015. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi, holnap kipróbálom

az a baj hogy a lábtérnél a kivehető szőnyeg alatti szőnyegszerű részre ömlött a legtöbb, így azt kivenni sajnos nem tudom, de kiállok vele a tűző napra holnap nyitott ablakkal aztán otthagyom egész napra. gondolom az UV meg a meleg gyorsan lebontja majd ami benne maradt.

a szódabikapbóna könnyen kijön porszívóval?

2015. jún. 12. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Esetes vízzel újra mosd át. Az ecet elveszi a szagot és fertőtlenít. Ha megszárad az ecet, a szag is elpárolog vele együtt.
2015. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nedvesítsd be, hintsd be szódabikarbónával és hagyd állni rajta egy órát, utána vízzel kicsit átdörgölni ismét, nagyját felitatni, majd ha megszáradt egy alapos porszívózás, a szagok nagyrészét el fogja vinni.
2015. jún. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!