Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Edények tisztítása hypo-val...

Edények tisztítása hypo-val (nátrium-hipoklorit) mérgező?

Figyelt kérdés
Pl. a teafőző üvegedényét, mert már a tea befogta.
2015. jún. 21. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:

A teafözö üvegét ne hypóval akard tisztítani, a síma mosogatószer böven leszedi.


A hypó fertötlenítöszer, nem pedig mosogatásra való.

2015. jún. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok fehér műanyag edényem,tálam van, amit csak hypóval tudom kitisztítani. PL. paradicsomleves befogja az ételest.Utána pedig jól átmosom mosogatószerrel.
2015. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Üveget ecettel tisztísd. Ha nagyon befogta, akkor ecetes vizet forralj benne, hagy, amíg kihűl, utána mosogasd el.
2015. jún. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
-nyugodtan hypozhatod az edényeket is,és ha maradna egy csöpp erősen higított hypo és meginnád,attól sem lesz semmi bajod ,ittál te már rengeteg hypot a tudtod nélkül,ugyanis a vízművek száz liter szám öntik a vezetékes ivóvízhez a tömény hypot minden nap üzemszerűen,
2015. jún. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 koromarcsi ***** válasza:
Én tömény DOMESTOS-t szoktam az aljára önteni, majd óvatosan az oldalán is végig csorgatom (ferdén forgatom az edényt, melyet többször megismétlek), így hagyom néhány óra hosszat, majd jól kimosom tiszta vízzel. A kávés termoszom is teljesen kitisztul ettől, nem csak a teás edényem, teás bögrém.
2015. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!