Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Büdösek a ruhák amik kikerülne...

Leiyla kérdése:

Büdösek a ruhák amik kikerülnek a mosogépből. Mi lehet ennek az oka? A mosogép is büdös. Mivel tudnám szagtalanítani?

Figyelt kérdés
2016. máj. 30. 16:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%

En 10 eve használom az ecet módszert es bevált

:)

2016. jún. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
90%

A mosószer adagolónál, vagy a dob alján lévő kifolyóban felgyűlik az öblítő, meg a mindenféle maradék, amikben elszaporodnak a baktériumok, és a penész.


Én így csinálom:

1. Mosószer adagoló kiszedem és kitisztítom

2. A dob alján lévő kifolyó tisztítása

3. A nyílás melletti tömítőgumi tisztítása

(Ezekre vagy Szavót vagy Domestost teszek, amik megölik a penészt)

4. 10-15 dkg trisóval egy mosóprogram, vagy 90 fokos mosás futtatása


Ha ezt megismételed félévente-évente, tiszta is marad! :)

2016. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
43%

Trisóval tisztítsd, NE ecettel!!!!!!!


A 4 éves gépemet teljesen bebüdösítette az ecet, mert én is elhittem, hogy milyen jó... 1 évig használtam öblítő helyett és havonta ki is mostam ecettel a gépet, aztán olyan büdös lett a gépem, a ruhákkal együtt, hogy elviselhetetlen volt.

Másik gépet kellett vennünk, most 3 éves, ecetet sose látott és se a gép, se a ruháink nem büdösek.

Félévente 90 fokon indítok egy mosást.

Érdemes hetente legalább 1 mosást 60 fokon indítani, nálam ez a törülközők és a konyharuhák szoktak lenni.


A szűrőt és a mosószer adagolót rendszeresen tisztítsd ki, sima forró víz és fogkefe is megteszi.

2016. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

20 %-ot ecettel, magas hőfokon, üres dobbal,egy teljes mosóprogramot le kell futtatni.


Mosás után soha nem szabad becsukni a mosógép ajtaját, mert bepenészedik! Én még a mosószer tatályt is kihúzom egy kicsit, hogy az is kiszáradjon.

Minden mosáshoz, a mosógél mellé és az öblítőhöz is löttyintek ecetet.

A tiszta ruhának nem lesz ecetszaga, hanem, az öblítő illata érvényesül. Van olyan is hogy nem használok öblítőt, hanem az öblítő helyére is tiszta ecetet öntök. Akkor sem az eset szagát lehet érezni, hanem a mosószerét.

Én évek óta így mosok, és sem a ruháknak, sem mosógépnek soha nem lett semmi baja.

2016. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha snassz az ecet, vásárolhatsz pár ezresért géptisztítószert is. Használaton kívül mindig hagyd nyitva az ajtót és résnyire a mosószer tálcát, akkor nem penészedik az intelligens mosószered gusztustalan maradványa.
2016. jún. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sok jó ötletet láttam itt. Nekünk ami bejött:


üresen

- mosógéptisztító géllel átmostam a gépet

- aztán ment egy Domestosos 90 fokos mosás is

- ment egy trisós mosás is


A kivehető, elérhető alkatrészeket szépen egyesével meg kell tisztítgatni. A továbbiakban felejtsd el az öblítőt. Helyette jó az ecet, hidd el nem lesz semmi büdös, se a ruhák, se a mosógép. Önmagában az ecetes mosás a nagy bűz eltűntetésére nem elegendő, de szintentartásra jó lesz. És még vízkövetlenít is, nem kell drága Calgon meg egyéb átverések...


De sajna itt még nincs vége a dolognak, megszüntetted a tüneteket, most következnek az okok. Nálunk azért büdik a ruhák, és ezért a mosógép is egy idő után, mert drága párom marhára büdöset és sokat izzad. A dezodor napközben ezt elfedi, de nem változtat azon, hogy a baktériumok szépen elkezdik felélni az izzadságot, ami megül a ruhák hónaljánál, és széépen elkezdenek szaporodni, és aztán jönnek a különböző élesztőgombák is. A törölközőjének rendszeresen élesztőszaga volt... (Ilyen szagokat sose éreztem egyébként eddig, míg meg nem ismertem, és míg nem találkoztam a mosógépével.) Sajnos a napi háromszori zuhanyzás sem segít ezen, ilyen az anyagcseréje és kész.


Hosszas kísérletezgetés után erre jutottam: a SANYTOL nevű nem túl olcsó de viszonylag hatásos baktérium és gombaölő oldatba áztatva és öblítő helyett azzal kimosva a ruhákból szépen lassan eltűnik a poshadt szag. Szépen, lassan... Közben lehet hogy nem árt néha 90fokos üres mosást indítani pár hetente a mosógépen. Ha van türelmed, a hónaljakat külön meg lehetne dörszölgetni ezzel a Sanytollal óvatosan. Egyébként a hypohoz képest azért jó, mert egyáltalán nem veszélyezteti a ruhák színét. Így a nagy nyári melegben voltak ruhák amiknek ez is kevés volt. Ekkor azt mondtam, hogy a régi szakadt pólók és zoknik vagy túlélik, vagy nem, de kipróbálom: felhígítottam egy kupaknyi Domestost / Flóraszeptet egy lavór vízben, és bizny beleáztattam őket egy fél napra. Eddig mintás fehérekkel és feketékkel próbálkoztam, és egyiknek sem ment ki tőle a színe. Ja meg egy sötétkék törölköző is túlélte. A régi ruhadarabokkal kísérletezgethetsz te is. Na ettől a fertőtlenítős ázástól mindennek kijött a hónaljszaga is. Egy kivétel volt, egy vastag pamut ing. Na az az amit ki fogok dobni a francba :D


Tehát az egy dolog, ha a mosügép be van büdösödve, ha a tiszta csillivilli mosógép után is ilyenek maradnak a ruhák, akkor azon kell gondolkozni, hogy hogy kerül a ruhába az a szag. Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a nagyon büdös ruhákat ne mosd együtt a kevésbé büdösekkel. Én egyszer mostam a ruháimat a pároméval, meg is bántam nagyon. Azóta külön megy a mosás, sőt, az ő zoknijai és gatyái egyébként is külön kategóriát képeznek.


Sok sikert, és ne add fel!

2016. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Általában a kinai fekete színű ruhák lesznek büdösek, ezek aztán mosáskor átadják a többi ruhának. Javaslom, hogy használjatok előmosást, de ne mosószerrel hanem ecettel. Tehát ecetes vizben mossátok át mosás előtt. Ha nagyon büdös akkor kádban kell 1-2 órát benne hagyni. Ha csak kicsit akkor elég a mosógép előmosása. FONTOS! Sajnos azonban ez nem olyan egyszerű, mert ha folyékony mosószert használtok akkor az is meg az előmosáshoz használt ecet is egyszerre belefolyik a gépbe. Ezért ajánlom a ruhákat mosás előtt egy öblítési programmal elindítani, de természetesen nem öblítővel hanem ecettel. A 20%-os ecetet ne sajnáljátok 1-2 deci is lehet. Ha a kádba áztatjátok a ruhát akkor az ecetet ne a ruhára hanem a vizbe tegyétek!

Az ok: Minden mosógépben marad az aljában, csőben, szűrőnél öblítős viz. Ez sajnos 1 nap után már beposhad. Mosásnál viszont összekeveredik az új vizzel és visszamegy a ruhára.

Másik ok: Ha az elől töltős mosógép mosószer adagolóját hirtelen és gyorsan tolod vissza akkor lehet, hogy az öblítő egyből lefolyik a mosószerrel együtt. Ellenőrizd mosás közben, hogy nálad is így van e. Ebben az esetben sajnos a mosószer és az öblítő (savas és lúgos kémhatás miatt) teljesen kioltja egymást. Tehát mintha vizzel mosnál, nem lesz tiszta és illatos.

2016. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!