Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van szükség fertőtlenítő...

Miért van szükség fertőtlenítő hatású felmosószerre?

Figyelt kérdés
Anyám nálam volt a hétvégén takarításkor, és volt erről egy vitánk, hogy mivel kell felmosni... én nem szeretnék az egész házban szétkenni a földön a mérgező vegyszert, és nem is értem, mit kellene a padlón fertőtleníteni, szóval csak egy kis mosogatószert szoktam a felmosóvízbe tenni... szerinte meg legalább Flóraszept, de inkább Domestos kell! De minek???
2016. aug. 24. 10:33
 1/8 anonim válasza:

Ez sok mindentől függ. Hogy van e kisgyerek a háznál, mert ha van akkor szükség van fertőtlenítőre, meg akkor is ha állat van a lakásba. A padlóról egyébként rengeteg baktérium származhat. Sokan azt az elvet vallják, hogy nem szennyezi a környezetét ilyenekkel, mondjuk akkor tényleg nem érdemes fertőtlenítőt használni ha esetleg padlófűtés van, télen. Mert akkor felszáll a levegőbe a vegyszer és azt lélegzed be. Ami roncsolja a szervezetedet.

Szóval ezek alapján döntsd el, hogy mit akarsz használni. Remélem tudtam segíteni. :D

2016. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Mi a babánál sem fertőtlenítettünk különösebben, semmit sem. Egyrészt mert nem értünk vele egyet, másrészről egyik ismerősünk ezt csinálta és a mászkáló babájának a tenyerét teljesen lehámlasztotta az állandó fertőtlenítőszer maradék amivel felmosott. Valamint a steril területen jobban szaporodnak a káros baktériumok, így többségbe kerülnek.

Gyermekünk kutya, macska háziállatok közt nőtt fel, fogdosta szájába vette, és máig (7 éves) sincs különösebb baja.

De ezt mindenki maga dönti el, van aki a fertőtlenítés megszállottja. Otthon használd azt amit szoktál, más a saját otthonában meg mást használ.

2016. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sem állat, se gyerek nincs nálam, de nem is tudom, hogy mi kerülhetne a padlóra, ami annyira fertőző lehet... akik fertőtlenítőt használnak, ilyenkor mitől félnek? Félreértés ne essék, senkivel sem szeretnék kötekedni, sőt, szeretném megérteni, ha valamit rosszul csinálok! Anyám csak annyit mond, hogy a padló koszos, ezért kell, de szerintem a kosz nem egyenlő a fertőzéssel...
2016. aug. 24. 14:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ecetes vízzel mosok fel. Tisztít,fertőtlenít,környezetbarát és olcsó.
2016. aug. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

A fertőtlenítés "jól szokott jönni". Nem véletlenül csinálják a kórházakban is, klórozzák az ivóvizet, stb.

A felmosáshoz a Hypo a legjobb fertőtlenítőszer, ugyanis gyorsan lebomlik közönséges konyhasóra és oxigénre.

Tehát a hiedelmekkel szemben nem "roncsolja a szervezetedet", csak ha megiszod. De hát ebből a szempontból a víz is halálos vegyszer, mert aki nem tud úszni, az belefullad!

Az ecet pedig nem fertőtlenít, cserébe viszont büdös és nagyon nehezen bomlik el.

2016. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
a domestosban és a flóraszeptben is hypo van, csak illatositották és sokkal drágább.
2016. szept. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2 válaszoló is írja, én sem fertőtlenítettem gyerek mellett a padlót. Sőt a kisebbet a kutya "tanította" meg járni, állandóan rajta csüngött. Gyerekkorukban egy fertőző betegségük nem volt, csak bárányhimlő. Még megfázva se igen voltak.

Nem csinálsz rosszul semmit.Felteszem tisztaság van. Épp az a baj, ha valaki a hipót is hipózza.:) Erre élő példa a barátnőm, akinek a gyerekei állandóan betegek voltak, pedig ő aztán mindent kifőzött, hipózott. Nem csoda, ha nem volt normális immunrendszerük.

Persze, aki úgy gondolja, az fertőtlenítsen.

2022. okt. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaz is, kihagytam, hogy a kórházakban betegek vannak, meg sok ember, ott kell.

Ha valaki esetleg beteg otthon, akkor nyilván másképp mosogat, mos, és takarít az ember, de ha nincs ilyen probléma, akkor felesleges.

2022. okt. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!