Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel írtsam ki a bolhát a...

Mivel írtsam ki a bolhát a lakásból?

Figyelt kérdés
Van egy 14hónapos fiunk, ma reggel a hajából szedtem ki egy óriási méretű bolhát, tegnap magamról, persze meg is csíptek.Nem első eset, s nem második. Nem sikerül kiírtani.Van két kutyánk, de kint vannak, viszont a pincénk tele bolhával. Nem is járunk le, férjem ma fog venni valami szert amivel befújhatja a pincét.Nagymamája velünk lakik, talán ő hordja be. A hálószobába nagy szőrű szőnyeg van, ha befújom vagy beszóróm valamivel, az hatásos.Tegnap felpórszívóztam, felmostam, de nemhiszem, hogy a szőnyeget teljesen kiszívja.Már ki vagyok a bolháktól. Valami szer amit gyerek mellett lehet használni??Jár-kel egész nap a lakásban, nem merek mellette semmit beszórni.
2010. jún. 17. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

1) kutyák lekezelése spot-onnal (rendszeresen minden hónapban)

2) udvar és pince ill. a lakás beszórása bolhaporral, pár órát hagyod hatni és a lakásban felporszívózol

3) minden ágynemű és ruhanemű, még a szekrényben lévők mosása is, lehetőleg fertőtlenítéssel (hypo, amire lehet, a többire ecet)

2010. jún. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pince a forras. Ott mindent es jol mergezzetek le. Van ember bolha is meg allat bolha is. Szerintem a tieitek a kutyaktol erednek. Szegeny kuleszok is biztos szenvednek. Bolhaoloben furdessetek oket meg. Ha a forrast megolitek a lakasbol is eltunnek, de nem art jol feltakaritani, ahogy az elso valaszolo is irta.
2010. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Neostomosan. Állatpatikában lehet venni. Permetező kannába 1:400 arányba bekeveritek és MINDENT lefújtok vele. Melegvérűekre nem ártalmas, falakon nem hagy foltot (gyakorlatilag víz, hisz 10 ml kell 4 liter vízhez).Amúgy a szúnyogokat, kullancsokat is kiirtja a kertben is.
2010. jún. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kutyákra spot on, kutyaházra kívül-belül neostomosan permetezés, alájuk használt pokrócot kdobni. Ugyanígy a lábtörlőket a ház előtt, lépcsőn, bejáratnál, ahol van. Pincébe minden négyzetcentiméterre is neostomosan. Lakásban mindent beszórni - szőnyeget, kárpitozott bútorokat is! piretrin extra-val, ne aggódj, melegvérűre ártalmatlan, de ha vannak halaid, azokat vidd ki addig. Jusson bőven a padló réseibe, sarkokba, stb. Hagyd hatni pár órát, akár fél napot is, addig menjetek el otthonról. Aztán mindenütt nagyon alaposan porszívózz ki. Ez abszolút beválik, de rossz hír, hogy ha nem csinálod meg ugyanezt a nagymama rezidenciájában, akkor újra lesznek bolhák is.
2010. jún. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!