Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ma mire haza értem a fürdöszob...

Ma mire haza értem a fürdöszobában iszonyat büdös várt! Nagy nehezen rájöttem hogy az elfolyóból jön! Mit tudok én avval csinálni? Eddig nem árasztott bűzt!

Figyelt kérdés
2008. nov. 11. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha egy kicsit konkrétabban kifejtenéd, talán egy páran még segíteni is tudnánk!:))

Társasház? Panel? Hanyadik emelet? Netán kertes? Csatornázott, vagy emésztős?

Írd meg, írunk mi is!

2008. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bocsi:)Csak olyan ideges vagyok!:(

Családi ház,csatornás!Nemrég vettük meg és nagyon kész vagyok egyre több rejtett hiba jön elö a több milliós házunkon!:(

2008. nov. 11. 21:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi régi házat vettünk, amit az előző lakó négy éve csatornázott. Három hónapomba telt, mire rájöttem mi okozza az általad leírt problémát. Nálunk két hiba is volt:

-a régi emésztőhöz elfolyó vezetéket nem szüntették meg

-az új, csatornába menő vezeték "esése" nem volt megfelelő

Namost a két hiba olyan szinten erősítette egymást, hogy az egész lakásban nem lehetett megmaradni, igaz, csak néha jött elő. Megoldásként a régi csövet megszüntettük, az újat kiástuk, újrafektettük, az egész lefolyórendszert alaposan átsavaztuk. Nem volt egetverő pénz, de nyáron csináltuk, nem ilyen vacak időben!

Sok sikert!!

2008. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!:)Annyit sikerült elérnem avval hogy letakartam az összefolyót egy szönyeggel hogy nem fulladunk meg a bűztöl!:)
2008. nov. 11. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi falunkban tavaly csatornáztak, és több helyen az volt a probléma, hogy túl erős volt a vákuum, és kiszívta a wc-ből a bűzelzáró vizet. Lehet, hogy nálatok is hasonló probléma van. Erre megoldás lehet, ha az udvaron kint lévő csatornacső-végből kiveszed a dugót, és csak rárakod úgy, hogy onnan kapjon egy kis levegőt. Vagy kifúrjátok a dugót.
2008. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És ez csak időnként jelentkezik! Ezért is gondolom, hogy nálatok is ez lehet! (utolsó voltam)
2008. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a probléma nálunk is előfordult. Az előző válaszoló jól írta, valószínűleg a bűzelzáró víz elfolyt. Mi ilyenkor egyszerűen fel szoktuk tölteni vízzel a lefolyót és nálunk megoldódik a probléma. Az már egy más kérdés ha rögtön el folyik újra...
2008. nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!:D Megoldodott!:D

Párom mikor este haza jött megnézte!És csak valamilyen dugó esett ki vagy kaparta ki a kiscicánk az összefolyóból!

Köszönöm mégegyszer!:)

2008. nov. 12. 06:52
 9/10 anonim válasza:
100%
Önts vizet a padlóösszefolyóba. Lehet, hogy padlófűtésed van? Akkor sűrűbben, de hagyományos fűtésnél is előfordul, hogy nem zár a bűzelzáró, mivel kiszárad. Egy pohár víz elég.
2008. nov. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Peterfia Laci válasza:

1. Nos, a mi buzproblemank erdekesen alakult.

Honapokig volt budos a furdoszobaban a komplett felujitas utan. Es nem volt magyarazat. Aztan jott 2 vizes szaki, szetszedte a zuhany talcat, mert lehajolva mintha onnan jonne a buz. Mellekesen megjegyzem, kozvetlen a zuhany mellett van a mosdo.


Kicsereltek a zuhanytalca szifont. Ket napig egeszen orultunk, mert mintha csokkent a buz, de maradt egy keves; aztan ismet budos volt. Egyszercsak NAGYON budos lett megint.


Rengeteget spekulaltam, aztan hirtelen rajottem: egyszeruen rosszul van beszerelve, de nem a zuhanytalcanal, hanem a mosdo alatt, az ott levo legbeszivo szelep.


Es emiatt nem idonkent besziv levegot, hanem idonkent kiereszti a budoset.

Ha szetcsavarod a legbeszivot, megnezheted, hogyan mukodik. Az csak akkor mukodik, ha pont egyfele modon, (JOL) van beszerelve. ES ha helyhiany miatt nem lehet JOL beszerelni sehogyse, akkor NE epits be legbeszivot.


2. Miert? mert a legbeszivo szelepet, ami egy forditott T allasu atfolyo, felul a legbeereszto szeleppel, es abban van egy sapkaban egy gumimembranos pillango szelep benne, nos, azt a szelepet CSAK a gravitacio tartja a helyen.

Bizony, csak a gravitacio. Ha tehat ferden vagy plane fuggoleges csobe van beepitve, akkor a szelep, aminek ket allapota lehet: 1)vagy zar 2)vagy besziv levegot, es utana a gravitacio zarja be!,

nos, nem ezt csinalja, hanem FORDITVA mukodik (vagy nyitva marad, mert a gravitacio nem huza le a pillangoszelepet, vagy egyenesen kifujja a csatornabol budoset!).


Tehat ha nem all _|_ ilyen modon, szigoruan vizszintesen, es szigoruan a legbeszivo sapka nem felul van, akkor ROSSZUL van beszerelve.

Ha mas szogben megy a cso amibe beepitettek, vagy a sapkaja alul vagy oldalt van, vagy plane ha fuggoleges csobe van beepitve, nos, akkor a gravitacio egyszeruen nem mukodteti a szelepet (nem huzza a helyere es nem zar le),

es kimondottan karos a dolog. Mert csak buzt/ es szennyvizet ereszt ki.

A legbeszivot csak szigoruan VIZSZINTESEN fekvo csobe lehet beszerelni. Szigoruan fuggolegesen allo sapka pozicio lehet.

Minden mas rossz beszereles.


3)A mosdo alatt levo legbeszivo szelep, ha van, szinte biztosan nem vizszintesen all, hanem FUGGOLEGESEN. Es ha igy van, ez teljesen rossz mukodest garantal.

Igy volt ez nalunk.

2011. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!