Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy tudnám a tepsiről egyszer...

Hogy tudnám a tepsiről egyszerűen és gyorsan eltávolítani a ráégett sütőtököt?

Figyelt kérdés
Minden nap sütök, mert pici baba van, és inkább adok neki frisset, mint bébiételt, de kezd elegem lenni az állandó súrolásból....
2008. nov. 13. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Áztasd be és fémsúrolóval sikáld le . Ha tököt vagy céklát vagy bármi ilyet sütsz tegyél alá alufóliát és azt csak ki kell alóla dobnod.
2008. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
A tepsit áztasd be,de ha a sütőtököt simán vízben főzöd akkor gyorsabb,tisztább,és ugyan olyan jóízű.Én így csináltam 1/2 óra alatt kész volt.Anyósom bölcsibe dolgozott Ő mondta Nekem ,hogy ott így csinálják.
2008. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Tölts a tepsibe vizet és mosogatószert. Tűzhelyen melegítsd, amíg habzani nem kezd. Közben kevergesd úgy, hogy a leégett darabok feljöjjenek.


Én mindig teszek alufóliát a tepsibe sütőtöksütés előtt. Javasolom próbáld ki.

2008. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Sütés előtt egyszerűen béleld ki alufóliával az egész tepsit, a szélét is!
2008. nov. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Alufólia helyett én szilikonos sütőpapírt használok.


Tisztításra nagyon jó a hideg zsíroldó, csak jól el kell öblíteni, mert elég agresszív vegyszer.

2008. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nekem is a "hideg zsíroldó" vált be leginkább. Ráfújod a szennyeződésre, és pár perc múlva feloldja, már csak le kell törölni.
2008. nov. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

szia...hát...mi lenne,ha sütőpapírt raknál alá?akkor lehet,hogy nem ragadna oda,a sütőpapírt meg csak kidobod....se erőfeszítés nem kell hozzá,se idő....

egyébként én egyszer sütőből takarítottam ki a kicsurgott rakott krumpli levét egy haveromnál....hát kiderült,hogy nem csak rakott krumpli volt benne...és,hogy nem is fekete az a sütő belülről...hanem kék....élmény volt 2 és fél órán keresztül sikálni...onnantol kezdbe mindig rakok alá plusz egy tepsit....abba meg lehetőleg sütőpapírt...

2008. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Én minden odaégett cuccot csiszolópapírral szedek le. Olcsó, és tisztítószer sem kell hozzá. Nem karcolja össze az edényeket sem, ha odafigyelsz, és garantált a siker.
2008. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!