Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok! Ti, akik még keveset...

Girlll3 kérdése:

Fiatalok! Ti, akik még keveset kerestek, hogy látjátok a jövőtöket? Hogy vásároltok magatoknak lakást?

Figyelt kérdés
Tudom, van, aki szerencsés és jó anyagi körülmények közé született, ezért ők már felnőttként kapnak a szülőktől, de a többségnek nincs ilyen szerencséje. Csok-ot nem szeretnék bevállalni, viszont kevés jövedelemre még személyi kölcsönt sem adnak, úgy tudom.

#lakásvásárálás
2019. szept. 16. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván sehogy. Majd öröklünk.
2019. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
81%
Sehogy, majd lesz valahogy. Csok-ot én sem vállalnám, de egyedülálló vagyok nincs is lehetőségem rá. Örökölni sem fogok, nincs mit, édesanyámmal élek albérletben.
2019. szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen helyzetben lakóhelyváltáson gondolkodnék.

Saját ingatlanban laktok és saját szobád van?

2019. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
4 év külfölddel hitelmentesen megoldottuk. És kertesház. Nekem lakás nem kéne.
2019. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

#4 na azért, külföldi pénzből se veszel palotát itthon... csak egy szerény felújítandót vidéken, max ha hozzácsapsz még annyi hitelt, akkor talán.


48 hónap alatt még ha jól is keresel, 250-et ha félre tudsz tenni, beszorzod, nem több 12 milliónál. Manapság az mire elég? Semmire.

2019. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%
1500 fontot tettünk félre, nekem 25 millió jött ki, akárhogy is próbáltam máshogy számolni. 22ért vettünk házat. Külföldön nemcsak mosogatás van.
2019. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Aki külföldön nem mosogat, az itthon is boldogul.
2019. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
Így van, de az itthoni fizetésből nem tettünk volna le 25 milliót 4 év alatt albérlet mellett. Így gyorsabb volt, hitel sem kellett. Azóta is boldogolunk itthon, mert nem fáj a fejünk a törlesztők miatt, csak a rezsi, kaja, autó a fix kiadás, ketten 500-at megkeresünk. (Nem Pest). Nem felfágni akarok, de így is lehet csinálni. Tudom, hogy a fiataloknak kevés az esélyük hitel nélkül manapság, ezért válaszoltam, hogy gyors megoldás is van. És ebbe nem rokkanunk bele, az biztos, nem fenyeget a bedőlt hitel, vagy a most népszerű "időre csináljuk a gyereket, különben nincs ajándék 10 millió", stb.
2019. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
6# Most már nem veszel annyiért. De köszönjük, hasznos volt.
2019. szept. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Mi most keressük a megfelelő paraméterekkel rendelkező lakást.

Önerőt összegyűjtöttük 4 év alatt, először rosszabbul fizető munkáink voltak, de tudatosan váltottunk egyre jobbra, képzetük magunkat tovább. Igyekeztünk minél több pénzt összegyűjteni és így a lehető legkevesebb hitelt felvenni. Ami persze így sem kevés, de a törlesztője kevesebb mint az albérletünk lenne.

Szülők sajnos nem segítettek nagyban, csok - babaváró nem játszott. Hozzáteszem nem csak spórolásból álltunk ki, nyaraltunk közben 3szor külföldön. De hatalmas szerencsénk volt, hogy 4 éve ugyanazt az albérletet vettük ki és így nem emeltek az árakon, már szerintem elszálltak jóval azóta.

A kinézett környéken (Debrecen) már 26-27 millióért van kedvünkre való lakás, ami legalább 10 évig még megfelel. Tovább nem tervezünk hitelt fizetni.


27/N

- én szociális, párom kommunikációs szférában dolgozik, tehát nem keresünk fejenként nettó 300 körül :)

2019. szept. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!