Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Telek kimérésének mi a hivatal...

Telek kimérésének mi a hivatalos menete?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy amennyiben kiméretek egy telket, abban az esetben a szomszédot kell-e erről előzetesen értesíteni, neki ott kell-e lenni a kiméréskor, továbbá nekem kell-e értesíteni vagy ezt a földmérő teszi meg? Két esetben is érdekelne 1. nincs kerítés a két telek között, 2. van kerítés a két telek között. Egyáltalán számít-e, hogy van vagy nincs... Kötelező-e írásban kiküldeni az értesítést? Szóval általánosan az érdekelne, hogy zajlik ez az egész. Illetve van-e ennek nem hivatalos formája (a gyakorlatban!!!), azaz kimérheti-e egy egyébként akár földmérő "feketén", hogy erről nem ad semmilyen dokumentációt? Szóval ilyen eset egyáltalán létezik-e?

#földmérés #telek kimérése
2020. febr. 29. 18:13
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
A helyzet a következő. Vásároltam két szomszédos telket 4 évvel ezelőtt. Egymás alatt 4 telek terül el, majd emellett húzódik 2 hosszabb telek. Ezek között szintkülönbség van, anno vmi tereprendezésből adódott, tökmindegy... No épp ezért épült egy kb. méteres támfal kőből, ezt úgy képzeljétek hogy a 4 teleknek a bal oldalán végig húzódik, ennek egy jelentős része már leomlott, de e mentén futnak a telekhatárok (ezen áll a kerítése a fölső szomszédnak, és nekem, az alatta lévő kettőnél nincs kerítés). A másik telek, ami szintén a tulajdonomban van, de nincs bekerítve, ott is jól látható a szintkülönbség, így nem foglalkoztam földméréssel, ott van a telekhatár, slussz. No ma arra értem ki, hogy bent fityeg négy karó az alsó telken, egy a fölsőn és mindez a vélt határtól jóval beljebb azon a területen, ahol nincs telek, de azt még pont lesz----nám, mert még nem kezdtem vele semmit sem, no de a fölső telken, ami be van kerítve, ott is belül, az én "vélt" vagy valós területemen áll a karó, amibe nem mellesleg a szerszámos meg félig belelóg. Ez a kerítés ott van 83 óta, az eltulajdonítás nyilván nem működik, mert "új" tulaj vagyok, nincs meg a 15 év, no de, hogy erről nem értesítettek hogy kimérik, hogy beléptek az én területemre, mert másképp nem tudja megközelíteni, nem csak a kerítés fizikai akadály, hanem talpalatnyi hely nincs a szomszédos telken, úgy be van nőve, ez így rendjén van? Avagy esélyesebb, hogy sumákolás van, és 1. Ő vert le karókat önhatalmúlag úgy kb. ahogy Ő gondolja, 2. fizetett valakinek, aki kimérte nem hivatalos formában, így megéri nekem is kiméretni, mert lehet köze nincs a valósághoz?
2020. febr. 29. 18:30
 2/23 A kérdező kommentje:
*ahol nincs kerítés (nem telek). Pardon!
2020. febr. 29. 18:32
 3/23 anonim ***** válasza:
69%

"Ez a kerítés ott van 83 óta, az eltulajdonítás nyilván nem működik, mert "új" tulaj vagyok, nincs meg a 15 év"

Az elbirtoklásba a korábbi évek is beleszámítottak volna, ha elindítod az eljárást.

2020. febr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
A HIVATALOS telekkitűzésnek menete van, földhivatalnál be kell jelenteni, jogosultsággal rendelkező földmérő végezheti.
2020. febr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Még elindíthatom, ha ez egy nem hivatalos "kitűzés". Értem én, hogy menete van, azt gondoltam, a kérdés pont ez, hogy mi a menete! :)

Helyzetelőnybe akarok kerülni, semmi más, ezért akarok tisztában lenni azzal, hogy hivatalos telek kimérés esetén nekem erről tudnom kellett volna-e (mint szomszédnak), azaz tudni akarom, hogy ez hivatalosan történt-e meg, ezért kérdeztem, hogy értesíteniük kellett volna, mert ha igen, akkor ez tutira nem hivatalosan történt.

2020. febr. 29. 19:09
 6/23 anonim ***** válasza:
26%

Értesítenek róla előre, bejelentett időpontja van.

Minden érintett (szomszéd) megkapja.

2020. febr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszi. Kösz mindenkinek.
2020. febr. 29. 19:52
 8/23 anonim ***** válasza:
30%

Csinálják ezt magánban,meg hivatalból is .

A földmérő viszi a kis műszerét,és a műhodról dolgozik.

Nagyon gyorsan megtörténik,oda kerül a cövek ahova kell pontosan .Erről igazolást is ad,azután összehasonlitják a földhivatalban lévő rajzzal.Ha régi nem jó,vagy valami hiányos,azt korrigálják.Ezért jó,ha szomszédok is ott vannak a mérésnél.30 ezer lehet már egy kimérés .

2020. febr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Sőt, egy disznót is nyársra kell húzni és a falut is meg kell hívni a naaaaaaagy eseményre.


Fenéket! Bármilyen geodéta vagy földmérő társaság kimehet és pár perc alatt leüti azt a pár karót. Senkit nem kell kiértesíteni.

2020. márc. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

"Fenéket! Bármilyen geodéta vagy földmérő társaság kimehet és pár perc alatt leüti azt a pár karót. Senkit nem kell kiértesíteni."

Csak az nem lesz hivatalos.....

2020. márc. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!