Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire jellemző, hogy a NAV...

MackoLacko99 kérdése:

Mennyire jellemző, hogy a NAV megkérdezi, honnan volt a pénz, amiből a lakást vetted?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy a jófej családod évtizedek alatt összegyűjtött több tíz millió forintot, és ezt odaadják neked, hogy nesze fiam, vegyél belőle egy lakást mert annyira szeretünk. A NAV nem fogja megkérdezni, hogy fiam, honnan volt neked ennyi pénzed, és bizonyítsd be, hogy leadóztad? Ilyenkor mi van?

2020. máj. 19. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyenesági leszármazók esetén illetékmentes a pénzajándék
2020. máj. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2020. máj. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy az ajándékozás adómentes, de az ajándékozó családtagokat faggathatják, hogy nekik honnan lett a pénz?
2020. máj. 19. 23:27
 4/6 anonim válasza:
100%

A NAV simán kiválaszthat ellenőrzésre (van olyan ismerősöm, akit a számlájára érkező összegek miatt ellenőriztek), és ekkor neked kell bizonyítanod, hogy a vagyonod legális forrásból származik. Ha az okirati bizonyítás nem lehetséges (mert nincs ajándékozási szerződésed), akkor csak a tanúkkal való bizonyítás marad opció, azaz kérheted a megajándékozó(i)d tanúkénti meghallgatását.


Azt érdemes tudni, hogy csak egyenes ági rokonok és házastársak között illetékmentes az ajándékozás; és a hatóság kiegészítő eljárásban a megajándékozó(k) vagyongyarapodását is vizsgálhatja.

2020. máj. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én csak azért kaptam ellenőrzést, mert keveselték azt az összeget amennyiért vettem a házat. De normális, és segítőkész volt az ellenőr.
2020. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem tinik a szüleid, akkor semmi probléma nincsen! Egy középkorú ember annyit ad a saját gyerekének, amennyit nem szégyell.

Van egy nevelt fiam, aki 2 éve vált el. A válás során a volt feleség nem kicsit akarta lenyúlni a fiamat. Külön tárgyalás volt az anyagiakról. Én sok lóvéval támogattam őket. A bíró úr tőlem is megkérdezte, hogy honnan volt az a sok pénzem. Előre bocsátom, hogy ez egy -15 fokos, fagyos téli napon volt.

- Tisztelt bíróság, én nem vagyok már fiatal, viszonylag jó fizetésem van, és nem vagyok nagy igényű ember. Nem költök magamra sokat. Ezért van miből kölcsön adni. Egyszerűen élek, egyszerűen étkezem, egyszerűen ruházkodom. Tessék csak megnézni, ez az egy lábbelim van, ebben járok télen-nyáron! - azzal lehajoltam, és levéve az egyik lábamról az Alföldi papucsomat, felmutattam. [link]

A bíró szélesen elmosolyodott.

- Azt akarja mondani, hogy magának ez az egy papucsa van és télen is mindig ebben jár? - kérdezte.

De aztán lassan lehervadt a mosoly az arcáról ahogy szétnézett a teremben, mert többen bólogatni kezdtek, még a fiam exneje is.

Nem is volt több kérdése, hogy honnan vannak a milliók... Egy papucs levétele és felmutatása elég volt ahhoz, hogy meggyőzze.

2020. máj. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!