Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Régi ipari ingatlan( gyár)...

Régi ipari ingatlan( gyár) után kell fizetnem az önkormányzatnak, ha abban lakok?

Figyelt kérdés
nézegetem a régi ipari ingatlanokat most is a neten. olyanokat, amik körül vannak kerítve és van rajta épület is. Meglepően sok van vidéken. 10-20M között nézek. Pl van egy tolnanémediben régi kendergyár. nagyon tetszik az épület szívesen megvenném. ott laknék mellette meg a területen valamit csinálnék pluszban persze. de nem tudom, hogy ezután miket kell az önkormányzatnak fizetni. és, hogy át lehet valamivé alakítani, hogy én ott életvitel szerűen ott lakjak meg persze lenne egy műhely és raktár is.

2020. okt. 1. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg papíroztatni sokkal többe fájna mint maga a terület/épület.
2020. okt. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogy életvitelszerűen laksz vagy nem laksz a te magánterületeden, ahhoz senkinek semmi köze, nem is hiszem, hogy erre van e olyan szerv, amelyik ellenőrzi.

Mondjuk bejelentkezni nem valószínű, hogy lehet egy gyárba, kivéve ha az valamiért rendelkezik szolgálati lakással.

Ez nem olyan kérdés, amire itt a Gyakori publikuma választ tud adni, a legcélszerűbb lenne felkeresned a helyi önkormányzatot és elbeszélgetni velük a lehetőségekről, érintve az átminősítést is.

2020. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xswerdy ***** válasza:
89%
jellemzően az alapvetően ipari besorolású területeken is lehet szolgálati lakást kialakítani (de ezt a helyi rendezési tervben azért nézd meg), ha ez megtörtént, oda be lehet jelentkezni. Hogy az önkormányzatnak mit kell fizetni, azt meg a helyi adó rendelet tartalmazza.
2020. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es


Ha nincs kiadva lakhatási engedély az adott telepen/telepre (általában nincs) akkor nem költözhet be, még ha van szolgálati lakás akkor sem, a szolgálati lakásban hivatalosan csak ideiglenesen tartózkodhatsz életvitelszerűen nem.

Külön szerv nincs rá, szimplán ha bejelentik az önkormányzatnak pl szomszédok, ők megnézik hogy van-e lakhatásid stb stb stb és a végén még ki is lakoltathatnak.

Hiába a "saját tulajdonod" a valóságban az államé, az országé az a terület, nem csinálhatsz rajta azt amit akarsz, még egy bokrot se vághatsz ki igazából hivatalos bejelentés nélkül, az más kérdés hogy sok emberbe nem kötnek bele emiatt.

2020. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

#4

Mondjuk ez nettó baromság:

"a szolgálati lakásban hivatalosan csak ideiglenesen tartózkodhatsz életvitelszerűen nem."


Budai társasház, 40 éve lakja a házmester a szolgálati lakást, a 3-ik generáció születik oda. Állandó bejelentett lakásuk.


Balatoni szőlőgazdaság, szolgálati házzal.

Intéző/gondnok családostul 20 éve. Állandó bejelentett lakásuk... és hadd ne soroljam.


A telekszomszédom a válása óta a telkén lakik 8 éve, első évben februártól-novemberig konkrétan sátorban, utána lakókocsiban, most egy faházban, a kutya nem foglalkozik vele.

2020. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös nem baromság, kijárt út.


Az hogy 40-meg 20-éve mit lehetett elintézni kenőpénzzel az kit érdekel?

Rendszerváltáskor akár tankot is lehetett venni vasárban, és használhattad volna közúton is akár gumis talppal, akkor mindjárt szaladjunk tankot venni meg gumistalpat rá? Csak azért mert akkor lehetett?


Az meg hogy ő 8-éve sátrazik és nem jelentették fel az egy dolog, bármikor megtehetik...


Ezen felül vannak szolgálati lakások amiket átminősítettek lakóházzá rendszerváltáskor, vasutak mellett van is 1-2 ami még áll és lakják, de az már hivatalosan nem szolgálati lakás hanem rendes lakó ház, az meg hogy a mai napig sokan szolgálatinak nevezik az emberek semmit se jelent.

2020. okt. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, láttam a hirdetést és lebeszélnélek róla!

Baromi nagy a terület, 30 ezer m2, rengeteg az épület, 3200 m2-en, amiket ha nem akarsz, hogy rövidesen felverjen a gaz, és rád omoljon karbantartani, fűteni kell.

Amellett "halmozottan hátrányos település" annak minden hátrányával.

A hirdetésből kiderül, hogy egyben és háromfelé bontva is árulják, ha egyben veszed meg 30 millió,(ennek a hátrányait már leírtam), ha egy-egy részletét akkor 10-10 millió és nem élhetsz ott nyugodtan, mert a másik kettő meg gyárként, raktárként akarja esetleg üzemeltetni, akkor egy hét után hülyét kapsz, de szabadulni nem fogsz tudni tőle.

A település érdeke, hogy ott tevékenység folyjon, mert a befolyó iparűzésiadó nekik jelentős bevétel.

Keress valami mást, mert ez szopás!

2020. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, ezt lehagytam:

[link]

2020. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hely gyárként/üzemként szerintem már nem fog üzemelni, általában olcsóbban könnyebben kijön ha vesznek egy random területet, és létrehoznak egy új gyárterületet, ha megnézitek mindenhol ezt teszik.

Ráadásul mint írták "hátrányos helyzetű terület".


Pedig így a képek alapján nem lenne rossz elindítani itt valamit, pl megvenni és kiadni bérbe vállalkozóknak,pl asztalos üzemeket/műhelyeket simán lehetne itt csinálni, csak hát ahol sok a C-kevés a vállalkozó.

2020. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xswerdy ***** válasza:

jogilag nincs olyan, hogy lakhatási engedély, hanem használatbavételi engedély van. Ilyen pedig egy gyárnak is kell, hogy legyen. És ha azokban a tervekben, aminek alapján annakidején ezt megadták, szerepel szolgálati lakás, akkor az a része az ingatlannak rendeltetésszerűen lakás céljára használható ma is.


Ha újonnan akarsz lakást kialakítani (mert vagy nem volt, vagy az ingatlannak más részén szeretnéd), akkor a jelenlegi szabályozási tervet kell figyelembe venni. Ha az a terület iparinak van minősítve (lehet, hogy vegyes), akkor is jellemzően helyrajzi számonként egy szolgálati lakás létesíthető szokott lenni (de az adott települését nem ismerem).


Egy szolgálati lakás pedig természetesen állandó lakhatásra használható. Vannak komplett lakóházak is, amik szolgálati lakásokkal vannak tele (ha ez már nem is annyira jellemző, mint a szocializmusban, de pl. a honvédségnek, rendőrségnek ma is vannak szolgálati lakásai), ezek hogy ne lennének lakhatásra használhatóak.


Amúgy pedig lakcímet olyan ingatlanban is lehet létesíteni, ami rendeltetése szerint nem lakás. Ez némi bonyodalmat okoz, mert a lakcímbejelentőben úgy elsőre nem találják, és nem akarják elfogadni, de ha valaki ténylegesen ott lakik, be kell jegyezniük a lakcímét. Az más kérdés, hogy az ingatlant alapvetően rendeltetésszerűen kell használni, de hány lakást használnak pl. irodaként, valószínűleg abból se lenne bajod, ha csak egyszerűen beköltöznél az alapvetően ipari ingatlanodba. De azért inkább javasolnám, hogy hivatalosan is alakíts ki egy lakást benne.


De amúgy a kérdés az volt, hogy kell-e valamit fizetni az önkormányzatnak, ha ott laksz. A legtöbb helyen van építményadó, amit akkor is fizetni kell, ha nem laksz ott, sőt sok esetben éppen kedvezőbb, ha lakik ott valaki (ezért sok családban valaki a balatoni nyaralóba van bejelentve). Tolnanémediben pont nincs egyébként építményadó. Az iparűzési pedig 1%, szemben a maximális 2-vel (amit a legtöbb település ki is vet), ez akkor játszik, ha valami vállalkozásba kezdesz (de egy ekkora ingatlan csak lakás céljára nem is fenntartható).

2020. okt. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!