Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vettünk egy házat sima CSOK-ra...

Vettünk egy házat sima CSOK-ra kb. 2 és fél éve, de most (munkalehetőségek miatt) el szeretnénk adni, majd fel szeretnénk venni a falusi CSOK-ot egy másikra. Ez jogilag hogyan tehető meg? Ezzel buknánk a sima CSOK-ot?

Figyelt kérdés
Van rajta hitelünk is, ez mennyit módosít a helyzeten?

2021. jan. 6. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem a szerződésetek tartalmazza.

Vegyetek elő minden iratot, ami ennek az ingatlannak a megszerzésével kapcsolatos.

Hovatovább van egy ügyvédetek is, őt is megkérdezhetitek erről telefonon.

Egy ingatlanon 5 év garancia van, így 5 éven belül jogos minden érdeklődés, konzultáció az ügyvéddel, ami az ingatlant érinti.

2021. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A jelenlegi szabályozás szerint, a csok-os ingatlan elidegenítése esetén a csok-ot vissza kell fizetni kamatostul. Azt lehet, hogy max. 5 évig más településen lakni munkavállalás céljából.
2021. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Plusz a hitelt is vissza kell fizetni.
2021. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TCA válasza:

A korábban felvett CSOK-ot vissza lehet fizetni önkéntesen is, ilyenkor nincs kamat, lekerül az állam jelzálogjoga róla, és fel lehet újra venni másik ingatlanra. Az a fontos, hogy előbb fizesd vissza, mint eladod az ingatlant, mert ha előbb eladod, akkor már nem önkéntes visszafizetés, hanem a Kormányhivatal fog kötelezni rá.

Legalábbis mi ebben a folyamatban vagyunk, több helyről (Kormányhivataltól is) ezt az információt kaptam. De még nem ment végig a folyamat, úgyhogy biztosra nem tudom mondani, hogy működik-e.

Legjobb, ha elmész a Kormányhivatal lakástámogatási osztályára és ott érdeklődsz.

2021. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TCA válasza:
Előző vagyok. Annyi még, hogy nálunk hitel nem volt, ezért arról nem tudok nyilatkozni, de valószínűleg azt is vissza lehet (és kell) fizetned mielőtt eladod a lakást (mivel addig jelzálogjoga van rajta a banknak).
2021. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!