Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes vevőként megvárni...

Érdemes vevőként megvárni amíg begyűrűzik a válság az ingatlan árakba is? Azaz most tilos ingatlant venni, csak 2-3 év múlva?

Figyelt kérdés

[link]

Itt van egy részletes szakértői elemzés, hogy mi zajlott és előreláthatólag mi fog zajlani a magyar ingatlanpiacon. Brutális összeomlást jósol. Elmondja, hogy az árakat az őrült külföldi airbnb-s befektetők nyomták fel robbanásszerűen, mert tapsolták egymást a jó hozamú rövidtávú kiadásokért, így az ingatlanárak megsokszorozódtak. De ez az egész most összeomlott. Elvileg még akár a 2013-2014-es árakra is visszaállhatnak idővel az árak.

Szerintetek érdemes azt kivárni? Vagy most túlárazottan kell venni?



2021. jan. 19. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Vagy vársz még 2-3 évet és kiderül, hogy a jósok tévedtek és még drágábbak lesznek az ingatlanok. SENKI sem tudja, hogyan alakulnak az ingatlan árak 1-2-3 év múlva, még a szakértők sem. Ha akarnám ezzel tölteni az időt, biztosan találnék olyan szakértői elemzéseket az elmúlt évekből, amik azt mondták, hogy "brutális összeomlás" jön, meg olyat is, ami azt mondta, hogy hatalmas drágulás lesz mára. Egyiknek se volt igaza.
2021. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Akkor kell venni, amikor lehetőséged van. Nem várnék én semmire jóslásra, csodára.

Amikor én vettem, akkor viszonylag magasak voltak az árak. Viszont pár év alatt visszafizettem a hitelt és lett egy saját ingatlanom. Ha még várok évekig, akkor annyival hátrébb lettem volna.

2021. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mire akarod használni az ingatlant. Rövidtávú befektetésnek nem vennék.


Ha 30 évre veszem magamnak, akkor lehet, hogy bukok 1-2 milliót (családi ház esetén mondjuk 5-6-t), de forintban veszed, jobban élsz, megspórolod az albérletet, ha olyan, nyilván te tudod, hogy jelenleg megéri-e költözni, vagy akár laksz életed végéig ott, ahol most vagy.


Ha hosszú távú befektetésnek veszed, akkor szintén lehet jó vétel. Forintban az a pár millió, amivel többet kifizetsz most, valószínűleg nem lesz akkora különbség, a végére. Hacsak nem tudod jobban befektetni és kamatoztatni, vagy nem kell időközben eladnod az ingatlant.

2021. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

"Brutális összeomlás" :DDD


[link]

2021. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez egy PR cikk. El akarja adni a tanfolyamukat. Néztünk velük házat, volt, hogy rákos volt a tulaj akihez mentünk, de alá kellett írni a papírt, hogy rajtuk keresztül vesszük csak meg, mi meg nyilván ezért nem mentünk be sehova, úgyhogy megmutatták a házat (pedig, ha nem mondták volna, hogy van kertje - nem volt saját, csak "használhattad a szomszédokét, mert ők a másik részt használták, a tieden keresztül csak a kocsikkal jártak át, meg hát kerítést, jah, hát azt nem lehet felhúzni, mert különben a kocsik nem tudnak behajtani..." - akkor nem is mentünk volna megtekinteni sem).
2021. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Én vevőként nem vártam. Mivel nem befektetésnek kerestem, hanem saját magam számára. Volt lehetőségem, kifogtam egy jó ajánlatot és lecsaptam rá. Egy hónapja már benne is lakom. A fene se albérletezett volna még 2-3 évig, hogy spóroljak esetleg a saját árán (ha esetleg tényleg csökkenés lesz) így legalább már a sajátomban vagyok.
2021. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha megvan a keretem rá, és nem befektetésre kell (azaz én laknék benne), nem várnék.
2021. jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Úgy tűnik, hogy hamarosan újra 10 millió Ft. körüli összegért kínálják majd a szocializmusból itt felejtett korszerűtlen és élhetetlen miniatűr panellakásokat, ahol 50 éve megállt az idő, és a bentlakók minden este Kádár elvtárshoz imádkoznak, hogy még pár évig ne dőljön össze ez az emeletes betonszarkofág, mert akkor mehetnének a híd alá.

(Még egy pár évig a hungarocell szigetelés összetartja.)


Viszont a kezdő fiatalok pénztárcájának ez pont jól is fog jönni, hiszen attól, hogy normális családi életre alkalmatlan a vasbeton, legénylakásnak még elmegy néhány évig.

2021. jan. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Én 4 éve nézem az ingatlan árakat, mert venni akartam, de csak mindig növekedett az áruk. Így most építkezek, mert ez sem kerül többe felénk.


Az emberek a világvégére meg válságra vannak ráállva. Így állandóan mondják, aztán ha mégis összejön akkor meg az van, hogy megmondták. Szóval előbb utóbb igazuk lesz. Mivel a jó híreknek nincs hír érteke és senkit sem érdekel, ha így lenne akkor a híradókba ez lenne a fő téma...


Azok a szakértők meg, ha annyira jól megjósolnák a dolgokat, akkor tőzsdén halálra keresnék magukat.

2021. jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!