Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tavaly nyáron vásároltunk egy...

Tavaly nyáron vásároltunk egy telket. Vállaltuk, hogy 4 éven belül építünk rá házat, de nem fogunk tudni építeni. Ilyenkor az illeték (4%) befizetéséről küld csekket a NAV vagy nekem kell utánajárnom?

Figyelt kérdés
Olvastam itt más kérdéseknél, hogy nekik 2, 4 hónap után jött csekk, de az más típusú ingatlan (lakás?) volt. Büntetésre/kamatra is számíthatok? Próbáljam a Nav-val felvenni a kapcsolatot a következő héten?

2021. jan. 21. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól IS függ,h.mi az az ok,amely miatt nem tudod teljesíteni a szerződést.Tehát nevezd meg PONTOSAN( ha gondolod) az okot ; onnan lesz a tovább.
2021. jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen. Tehát bonyolultabb a helyzet. Azért nem építünk erre a telekre, mert vettünk másikat és arra tervezünk építeni. Előbbi telket el is adtuk nemrég.
2021. jan. 22. 20:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdeklődj a NAV-nál.


Valószínűleg tudni fognak róla, ha másból nem, akkor belenéznek az ingatlan-nyilvántartásba. Ha Tőled kéne tudniuk róla, akkor pedig felszólítanak arra, hogy igazold a 4 éven belüli beépítést.


Ha eredménytelen a dolog (tehát beigazolódik, hogy nem építetted be időben), akkor az illetéket előírják. Büntetés nincs (miért lenne?), viszont a késedelmi pótlékot felszámolják az eredeti esedékességtől számítva.


Teljesen mindegy, hogy miért nem építettél rá.

2021. jan. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm utána járok.
2021. jan. 26. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!