Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mik a buktatói ha Ingatlanoson...

Mik a buktatói ha Ingatlanoson keresztül veszel házat?

Figyelt kérdés

Ha nem közvetlen a tulajtól, hanem ingatlanoson keresztül veszed meg a házat?

Mi van akkor ha a hitelt is az ingatlan irodára bízod, hogy intézze helyetted? ez plusz költségekkel jár? Vagy benne van a fix pénzben?


2021. jún. 14. 11:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%
Ellopja a pénzed !
2021. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem a vevőnek költség az ingatlanügynök, hanem az eladónak. Bizonyos százalék jutalékot kap minden egyes ingatlan eladása után.

De a vevőnek ez a szolgáltatás ingyenes.

2021. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Most adtam el egy lakást saját magam.

Sajnos 2 ingatlanos is addig győzködött hogy semmi kötelezettségem sincs, stb, stb., hogy aláírtam velük szerződést.

Most már azt mondom, hogy a szövegmezőn kívül nulla mindegyik.

1-1 érdeklődőt hoztak, nekem volt heti 2-3.

1 hónap alatt egyedül eladtam, már egy kiló száraz kenyeret sem bíznék egyikre sem.

Ha magán személytől veszed, azt az 5% jutalékukat minimum le tudod alkudni.

A hitellel kapcsolatban valószínűleg ugyanaz a helyzet..

2021. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Vevőként semmi, a szolgáltatást az eladó fizeti. Nekem annyi előnyöm volt, hogy megismertem általuk egy nagyon korrekt ügyvédet, akivel később is bonyolítottam adásvételt, szigorúan magánban. De ez független a kérdésedtől:-)

Az ingatlanos egyébként semmilyen plusz infót adni nem tudott a lakásról, végül ott volt az eladó is, amikor megnéztük (többször is).

2021. jún. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 xswerdy ***** válasza:
96%

a vevőnek hátrány:

- nem írja bele a hirdetésbe, hogy hol van a ház (két utcával odébb találkoztok), így lehet, hogy elvisz olyan helyre, ami csak időrablás

- az időpont egyeztetés is nehézkes (hacsak nincs nála a kulcs). Ha felhívod, ő hívja a tulajt, neki nem jó, amikor neked... Ha egyből a tulajt hívnád, könnyebben leegyeztetnétek az időpontot.

- a költséget persze az eladó fizeti, de lehet, hogy alkuképesebb, ha nem kell ügynököt fizetnie (ennek az ellenkezője igaz lehet, hogy ha van egy ügynöke, akiben bízik, az segít az árat a realitások felé lehúzni)


Általában nem haszontalan ügynökkel intéztetni a hitelt, el tud érni plusz kedvezményeket. Ha az ügynök egy ingatlanos cég embere, abban sincs semmi plusz rizikó.

2021. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Mi az Otthon Centrumot néztük és ott ketté oszlik a jutalék a vevő és eladó között. 600.000 ft összesen így 300.000-300.000 ft . De ez elméletileg le jön az ingatlan árából, ha megköttetik a vásárlás.

A hitel intézésére azt mondták díj mentes,

de egyszerűen nem hiszem el.

Vagy csak rossz előérzetem van :)

2021. jún. 14. 11:57
 7/18 xswerdy ***** válasza:

a bankok fizetik a hitelbrókerek jutalékát.


Nem jön le semmi az ingatlan árából. Ezzel csak azt mondják, hogy 300.000 Ft-al olcsóbban hirdetik, mintha a teljes jutalékot az eladó fizetné. Szóval az szerintük már lejött. Elvileg annyival tényleg jobban jársz, hogy erre a 300.000 Ft-ra eső illetéket nem kell megfizetni.

2021. jún. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

2-4.


Elvileg ingyenes a vevőnek. Gyakorlatban ha a 20 milliós ingatlanra kérne 3%-ot az eladótól az ingatlanos, akkor az eladó nem 20-ért, hanem 20,6-ért adja. Tehát az ingatlanos jutalékot végső soron a vevő fizeti meg az annyival magasabb ár keretében.

2021. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor ha 1 millió 1 ház és én lefoglalozom a 300.000ft- tal. megvételkor ugyan úgy 1 milliót kell fizetnem az eladónak? a 300.000 meg elrakja az ingatlanos magának?
2021. jún. 14. 12:05
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem. A jutalék már benne van a vételárban. Már, amennyire tudom. Bocsi az offért de amúgy ez tényleg komoly hogy ingatlanos hirdetéseknél nincs beírva a konkrét cím? Ezt el nem tudom képzelni... Külföldön élek, itt vettem házat ingatlanoson keresztül, itt az adásvételek jelentős része ingatlanossal történik, és a pontos cím ott volt mindenhol, plusz a ház dokumentációját is küldte kérésre azonnal az ingatlanos. Plusz egy csomó mindent intézett az eladó és a vevő helyett is, kvázi közvetítő szerepet töltött be; segített intézni az adásvételi szerződést, konzultált a hiteltanácsadóval stb stb. Mi nagyon meg voltunk elégedve a szolgáltatásaival. Szörnyű olvasni, hogy Magyarországon mi a helyzet.
2021. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!