Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy használt lakás vásárlása...

Egy használt lakás vásárlása esetén egy építész/statikus milyen problémákat tud feltárni a vevő számára?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnék vásárolni, és nem tudom, hogy egy szakember fel tud-e tárni tartószerkezeti, lakás süllyedésére vonatkozó hibákat egy már régen elkészült épületben? Nagyjából az érdekelne, hogy kell-e attól tartanom, hogy összedől a 30-60 éves társasház, vagy valamilyen szerkezeti probléma miatt veszélyessé válik az ottlakás.

2021. aug. 15. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit. Nekunk azt mondta,h bontas rongalas nelkul kb ranezesre nem tud mondani semmit. Azt meg ki engedi,hogy megbontsak a falat ...
2021. aug. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly hívtam ki.

Az a lényeg, hogy nálam mind azzal kezdte, hogy mi a gond a vásárolni kívánt házzal?

Van repedés vagy bármi?

Mondom nincs semmi.

Akkor minek hívtam fel?

Végül 1 kijött, de mondta, hogy ő tőle se várják szakvéleményt, mert nincs miről, cserébe ne adjak csak egy 20 ezret, mert amúgy vagy 100- 150 ezer egy szakvélemény.

Végignézte a házat, elmondta más dolgokról mit kellene(például látta, hogy van penész, és hogy álmennyezet kell vagy hogy, ami van elképzelés, fal kivétel az működne e, végül tök jó megoldást javasolt, ami eszünkbe se jutott).


Én nem bántam meg, hogy pincétől a padlásig végignézte egy szaki.


Megnyugtatott.

2021. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudsz példákat mondani, hogy milyen hibákat tárt fel? Miket mondott szóban?
2021. aug. 15. 23:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Társasház esetén ez sokkal bonyolultabb. Azt azért egy statikus sem vállalja, hogy egy ingatlanról kért szakvéleményért cserébe átvizsgálja a komplett társasházat.

Ha nincs látható süllyedés, repedés, vizesedés, akkor érdemben nincs jelentősége, hogy kihívod-e vagy sem. Ahogy a második válaszoló mondta, esetleg látható problémák (pl. penész) megoldására tud tippet adni, illetve ha át akarod rendezni a belső falakat, akkor előnyös ha már vásárlás előtt viszed magaddal, hogy rögtön megtudja mondani, hogy ez elképzelésed működni fog-e.

2021. aug. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Be kell menni a társasházi közös képviselethez és elkérni a legutolsó statikai felmérés dokumentációját.
2021. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!